Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proti přijetí Eura jsou téměř tři čtvrtiny lidí

11. 06. 2017 9:50:42
Informace z medií: " Důvěra Čechů v budoucnost Evropské unie meziročně mírně vzrostla. Zvýšil se i podíl lidí, kteří jsou pro přijetí společné evropské měny. I přesto je většina lidí v obou otázkách spíše skeptická.

U nás pořád vymýšlíme vymyšlené a většina politiků stejně neví, jaké budou skutečné důsledky připojení ČR k měnové unii.

Je dnes snad již úplně jasné, že se tento " problém" využívá především pro politické cíle. Většině lidí by to mělo být skorem jedno i s poukazem na vývoj na Slovensku, který možná trochu chápeme.

Samozřejmě každý,kdo vyváží svoji produkci s nějakou vyšší přidanou hodnotou,tak v současnosti Euro nechce. Byl by blázen, kdyby uvažoval jinak.

Bohužel k těmto podnikatelům patří i vývozci potravin, kteří musí své nadbytky výroby čehokoliv, složitě vyvážet, protože zdejší konkurenční dovozci podobných zemědělských prodůktů využívají dotačního systému EU a dovezou cokoliv.Sice mají menší marže, ale to je jen teorie. Výše ceny potravin v zahraničí sice souvisí s nižší DPH, ale je v tom i něco jiného. Potraviny jsou v průměru fenomén s mnohem vyšší obrátkou zásob než cokoliv jiného. A tak třeba, když dělá marže pouhých 5 %,tak při obrátce několika dní jde o zisky, značně převyšující cokoliv jiného. A tady se na obrátku zásob tak nějak systémově zapomíná.

Celý systém dopravní obslužnosti při převážení na obrovské vzdálenosti, nic společnosti nepřináší.

Proto i Andrej Babiš je proti zavádění Eura v současné době,protože Agrofert vyváží značnou část své zemědělské i potravinářské výroby, kterou nemůže uplatnit na trhu v ČR.

Samozřejmě stát podporuje i zbytečné dopravní náklady, protože spotřební daň tvoří značnou část ceny nafty i benzinu. A tyto prostředky nevznikají nějakou geniální politikou státu,ale nucenou platbou spotřební daně a DPH.

Všichni vývozci jsou navíc zvýhodněni při exportu mimo země EU odečítáním DPH, která obsahuje i složky, které s vývozem nemají nic společného.Tento kriminální systém chtěl odhalit i ministr Babiš a jak ho hnali !

Ze všeho vyplývá,že největším zlodějem, který krátí příjem obyvatelstva je STÁT.

Ti naši " vlastenci" kteří by chtěli zachovat současný zlodějský systém státu vůbec netuší o čem vedou své neodborné řeči. A samozřejmě politici opakují tyto nálady obyvatelstva i když třeba ví, o co jde.

Tak hovoří Babiš i Zeman a mnozí našeptávači ČSSD.

A jde obrovské peníze,které dostávají banky při započítávání kurzových rozdílů,pojišťovny při pojišťování měnového rizika a celý systém státního rozpočtu,který s touto zlodějinou počítá.

Samozřejmě vloni neskončil rok nějakým přebytkem Státního rozpočtu, ale šlo jen o účetní úpravy, který systém umožňuje.

Můj popis záměrně uvádí jen některé, trochu zjednodušené a srozumitelné aspekty financování státu,protože je běžný občan vidí denně.

Jistě se musí celý systém v EU zásadně změnit,ale nikdo nemá dnes náladu a sílu něco prosazovat.Zástupné problémy uměle vytvořené v celé EU se hodí do krámu politického systému.

Kam se hrabe systém RVHP před rokem 1989. Jsme opravdu ve lhaní již mnohem dál a ani si to moc neuvědomujeme.

A tak, když budeme v klidu v koutku,tak se naše problémy nedostanou dál, než k našemu obyvatelstvu. Jsme zanedbatelná ekonomika ve velikosti většího města kdekoli na zeměkouli a podle toho bychom měli fungovat. Zdejší politická scéna navíc vůbec nic netuší o problematice obrovských státních útvarů, protože tady stačí málo a vše nějak ukočírujeme pouhou manipulací s davem voličů..

A tak je to i s tím Eurem.

Pohybem kurzu České koruny může ČNB docela jednoduše ( a nezávisle !) vše regulovat a DPH měníme často dle potřeby, jak zalátat díry v rozpočtu, například po nákupu vybavení armády či budování nesmyslů, kde nám z EU dokonce odmítnou i poskytnou dotace. Ošklivci !

Parlament sice neschválil zvyšování nákladů na armádu ve výši 2 % HDP , ale to politická scéna záměrně neuvádí. Jedinou skutečností je schválení státního rozpočtu na příslušný rok a změny nejsou vůbec možné. A naše vláda to klidně podepíše !

Nyní budeme nuceni látat díry po zvyšování nákladů na armádu a dopravní strukturu. A sociální náklady také nevyřešíme zásadní změnou celého systému, ale pouhým přeléváním prostředků z jedné kapsy do druhé. Když se to napodaří,tak přece deficit Státního rozpočtu to vyřeší jednoduše a nic se platit nemusí.

Četl jsem nedávno několik " vědeckých" pojednání, jak navýšení důchodů o 500 Kč zásadně ovlivní cokoliv jiného. Minimální jsou úvahy, že každý důchodce přibližně 50 % přijatých finančních částek, prostřednictvím různých daní a poplatků, vrací zpátky do útrob státu. Tato jednoduchá matematika se tak nějak zamlčuje. Stejné to je u státních zaměstnanců všeho druhu.

Zachránit nás může jen aplikace nových technologií v přicházející průmyslové revoluci 4.0, kdy i nasazení umělé inteligence musí objevit tyto skryté rezervy celého státního systému. A to jsou částky v desítkách procent.

Lidem opravdu stačí jakýsi systém jedné politické strany, která bude fungovat ve prospěch společnosti. To není a nebude systém vedoucí úlohy KSČ , ale vítězství zdravého rozumu bez rozkrádání prostředků.

Tržní hospodářství bude zrušeno jako neperspektivní a nákladné i když se říká vše obráceně, protože neviditelná ruka trhu před 100 lety fungovala. Jenže je již rok 2017.

Vlastnictví výrobních prostředků bude odděleno od jakékoliv podnikatelské scény, protože přesun pracovních sil bude směřovat mimo výrobu všeho druhu. Zde nastanou dost revoluční změny, mnohdy nepochopitelné stávajícími úvahami.

A nejde o nějakou vzdálenou budoucnost,ale o období desítek let.

A třeba si ani moc nevšimneme,že všude je líp !

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 11.6.2017 9:50 | karma článku: 17.39 | přečteno: 964x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Na účet pro kostel v Gutech už přišly statisíce- zpráva dne

Zcela jistě potřebuje společnost jisté duchovní stánky.Máme ale vůbec odvahu stavět duchovní stánky pro 21.století ? V dnešní histerii proti muslimům, židům a křesťanům,kteří nejsou ti "správní" o tom velmi pochybuji.

16.8.2017 v 12:16 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 647 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Čím nám vlastně hrozí Korea ?

Severní Korea je samozřejmě exotický režim. Uctívání svých vůdců nemá ve světě obdoby. Porovnat to lze možná se Saúdskou Arábií nebo s nějakými vůdci v Africe. Tady to těžko chápeme a zvláště když nás propaganda zahlcuje zprávami.

15.8.2017 v 21:05 | Karma článku: 24.19 | Přečteno: 1189 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Má privátní zdravotnictví obecně nějaký vyšší smysl ?

Určité skupiny investorů tvrdí pořád nesmyslné a nepodložené poučky o tom, že stát je ten nejhorší investor i provozovatel.Stát jsou přeci jen lidé.To platí jen z toho pohledu,že se krade ze státního jednodušeji než z privátního.

14.8.2017 v 13:26 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 340 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Centrem Prahy v sobotu prochází průvod hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a translidí.

Tak nevím. Na jednu stranu chápu určité genetické dispozice některých lidí k jiné sexuální orientaci. Na druhou stranu vidím určitý smutek v jejich očích a bezradnost. Takové juchání na povel se mi nikdy nelíbilo a nelíbí.

12.8.2017 v 13:36 | Karma článku: 30.11 | Přečteno: 1423 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Aleš Sedláček

Trocha historie a osobního pohledu na sklonku dlouhé cesty statusu veřejné prospěšnosti

Když jsem se dozvěděl, že vláda schválila zákon o statusu veřejné prospěšnosti, nemohl jsem tomu uvěřit. Byl to již třetí návrh tohoto zákona...

18.8.2017 v 17:01 | Karma článku: 6.06 | Přečteno: 237 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen IV.

Další díl z volného pokračování trestní věci Petra Kramného. Dnes se budu zabývat tzv. rozšířenou sebevraždou", kterou chtěl Petr Kramný spáchat s poukazem na to, jak lze k takovému závěru dospět, a jak jej lze prokázat.

16.8.2017 v 14:58 | Karma článku: 22.05 | Přečteno: 885 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Na účet pro kostel v Gutech už přišly statisíce- zpráva dne

Zcela jistě potřebuje společnost jisté duchovní stánky.Máme ale vůbec odvahu stavět duchovní stánky pro 21.století ? V dnešní histerii proti muslimům, židům a křesťanům,kteří nejsou ti "správní" o tom velmi pochybuji.

16.8.2017 v 12:16 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 647 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Čím nám vlastně hrozí Korea ?

Severní Korea je samozřejmě exotický režim. Uctívání svých vůdců nemá ve světě obdoby. Porovnat to lze možná se Saúdskou Arábií nebo s nějakými vůdci v Africe. Tady to těžko chápeme a zvláště když nás propaganda zahlcuje zprávami.

15.8.2017 v 21:05 | Karma článku: 24.19 | Přečteno: 1189 | Diskuse

Milada Šnajdrová

Kde se bere ta nenávist vůči neziskovkám

"Neziskovky jsou zlo". "Nedat jim ani korunu ze státního." "Všechny zrušit." Jednoduchá hesla, nepodložená argumenty, rezonují určitou částí společnosti.

15.8.2017 v 12:30 | Karma článku: 21.50 | Přečteno: 2446 | Diskuse
Počet článků 555 Celková karma 19.24 Průměrná čtenost 971
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.