Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proti přijetí Eura jsou téměř tři čtvrtiny lidí

11. 06. 2017 9:50:42
Informace z medií: " Důvěra Čechů v budoucnost Evropské unie meziročně mírně vzrostla. Zvýšil se i podíl lidí, kteří jsou pro přijetí společné evropské měny. I přesto je většina lidí v obou otázkách spíše skeptická.

U nás pořád vymýšlíme vymyšlené a většina politiků stejně neví, jaké budou skutečné důsledky připojení ČR k měnové unii.

Je dnes snad již úplně jasné, že se tento " problém" využívá především pro politické cíle. Většině lidí by to mělo být skorem jedno i s poukazem na vývoj na Slovensku, který možná trochu chápeme.

Samozřejmě každý,kdo vyváží svoji produkci s nějakou vyšší přidanou hodnotou,tak v současnosti Euro nechce. Byl by blázen, kdyby uvažoval jinak.

Bohužel k těmto podnikatelům patří i vývozci potravin, kteří musí své nadbytky výroby čehokoliv, složitě vyvážet, protože zdejší konkurenční dovozci podobných zemědělských prodůktů využívají dotačního systému EU a dovezou cokoliv.Sice mají menší marže, ale to je jen teorie. Výše ceny potravin v zahraničí sice souvisí s nižší DPH, ale je v tom i něco jiného. Potraviny jsou v průměru fenomén s mnohem vyšší obrátkou zásob než cokoliv jiného. A tak třeba, když dělá marže pouhých 5 %,tak při obrátce několika dní jde o zisky, značně převyšující cokoliv jiného. A tady se na obrátku zásob tak nějak systémově zapomíná.

Celý systém dopravní obslužnosti při převážení na obrovské vzdálenosti, nic společnosti nepřináší.

Proto i Andrej Babiš je proti zavádění Eura v současné době,protože Agrofert vyváží značnou část své zemědělské i potravinářské výroby, kterou nemůže uplatnit na trhu v ČR.

Samozřejmě stát podporuje i zbytečné dopravní náklady, protože spotřební daň tvoří značnou část ceny nafty i benzinu. A tyto prostředky nevznikají nějakou geniální politikou státu,ale nucenou platbou spotřební daně a DPH.

Všichni vývozci jsou navíc zvýhodněni při exportu mimo země EU odečítáním DPH, která obsahuje i složky, které s vývozem nemají nic společného.Tento kriminální systém chtěl odhalit i ministr Babiš a jak ho hnali !

Ze všeho vyplývá,že největším zlodějem, který krátí příjem obyvatelstva je STÁT.

Ti naši " vlastenci" kteří by chtěli zachovat současný zlodějský systém státu vůbec netuší o čem vedou své neodborné řeči. A samozřejmě politici opakují tyto nálady obyvatelstva i když třeba ví, o co jde.

Tak hovoří Babiš i Zeman a mnozí našeptávači ČSSD.

A jde obrovské peníze,které dostávají banky při započítávání kurzových rozdílů,pojišťovny při pojišťování měnového rizika a celý systém státního rozpočtu,který s touto zlodějinou počítá.

Samozřejmě vloni neskončil rok nějakým přebytkem Státního rozpočtu, ale šlo jen o účetní úpravy, který systém umožňuje.

Můj popis záměrně uvádí jen některé, trochu zjednodušené a srozumitelné aspekty financování státu,protože je běžný občan vidí denně.

Jistě se musí celý systém v EU zásadně změnit,ale nikdo nemá dnes náladu a sílu něco prosazovat.Zástupné problémy uměle vytvořené v celé EU se hodí do krámu politického systému.

Kam se hrabe systém RVHP před rokem 1989. Jsme opravdu ve lhaní již mnohem dál a ani si to moc neuvědomujeme.

A tak, když budeme v klidu v koutku,tak se naše problémy nedostanou dál, než k našemu obyvatelstvu. Jsme zanedbatelná ekonomika ve velikosti většího města kdekoli na zeměkouli a podle toho bychom měli fungovat. Zdejší politická scéna navíc vůbec nic netuší o problematice obrovských státních útvarů, protože tady stačí málo a vše nějak ukočírujeme pouhou manipulací s davem voličů..

A tak je to i s tím Eurem.

Pohybem kurzu České koruny může ČNB docela jednoduše ( a nezávisle !) vše regulovat a DPH měníme často dle potřeby, jak zalátat díry v rozpočtu, například po nákupu vybavení armády či budování nesmyslů, kde nám z EU dokonce odmítnou i poskytnou dotace. Ošklivci !

Parlament sice neschválil zvyšování nákladů na armádu ve výši 2 % HDP , ale to politická scéna záměrně neuvádí. Jedinou skutečností je schválení státního rozpočtu na příslušný rok a změny nejsou vůbec možné. A naše vláda to klidně podepíše !

Nyní budeme nuceni látat díry po zvyšování nákladů na armádu a dopravní strukturu. A sociální náklady také nevyřešíme zásadní změnou celého systému, ale pouhým přeléváním prostředků z jedné kapsy do druhé. Když se to napodaří,tak přece deficit Státního rozpočtu to vyřeší jednoduše a nic se platit nemusí.

Četl jsem nedávno několik " vědeckých" pojednání, jak navýšení důchodů o 500 Kč zásadně ovlivní cokoliv jiného. Minimální jsou úvahy, že každý důchodce přibližně 50 % přijatých finančních částek, prostřednictvím různých daní a poplatků, vrací zpátky do útrob státu. Tato jednoduchá matematika se tak nějak zamlčuje. Stejné to je u státních zaměstnanců všeho druhu.

Zachránit nás může jen aplikace nových technologií v přicházející průmyslové revoluci 4.0, kdy i nasazení umělé inteligence musí objevit tyto skryté rezervy celého státního systému. A to jsou částky v desítkách procent.

Lidem opravdu stačí jakýsi systém jedné politické strany, která bude fungovat ve prospěch společnosti. To není a nebude systém vedoucí úlohy KSČ , ale vítězství zdravého rozumu bez rozkrádání prostředků.

Tržní hospodářství bude zrušeno jako neperspektivní a nákladné i když se říká vše obráceně, protože neviditelná ruka trhu před 100 lety fungovala. Jenže je již rok 2017.

Vlastnictví výrobních prostředků bude odděleno od jakékoliv podnikatelské scény, protože přesun pracovních sil bude směřovat mimo výrobu všeho druhu. Zde nastanou dost revoluční změny, mnohdy nepochopitelné stávajícími úvahami.

A nejde o nějakou vzdálenou budoucnost,ale o období desítek let.

A třeba si ani moc nevšimneme,že všude je líp !

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 11.6.2017 9:50 | karma článku: 16.44 | přečteno: 956x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Už je to tady !

V uplynulých dnech proběhlo výročí odchodu Sovětských vojsk z Československa. Minimální zájem v Československu i v Rusku neodpovídá významu.Mnoho starších lidí patří ke generaci, která rok 1968 nikdy nepochopila.

26.6.2017 v 9:34 | Karma článku: 13.62 | Přečteno: 655 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Má ANO dobrou základnu pro realizaci snů ?

Nejsem politický analytik,ale vidím začínající boj v hnutí ANO. Babiš dobře předpověděl tento vývoj a zajistil si jakési právo Veta při tvorbě kandidátek. Jistě mu to ostatní klasické strany vyčtou,ale budou plakat na cizím hrobě.

23.6.2017 v 15:54 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 302 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jsou to zase jen kecy ? - II.

Byl jsem zařazen do sekty Rusofilů a dopisovatelů do ruských agentur, Tato skupina houstne a je tam zasouváno pořád více lidí.Celý náš problém v Česku je jednoduchý. Chybí nám symboly a motivace.Masaryk nás již netáhne .

23.6.2017 v 10:46 | Karma článku: 18.29 | Přečteno: 462 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jsou to zase jen kecy ?

Určitá část naší politické scény již jen papouškuje řeči o ruské agresi a nebezpečí.TV Zoom Prima zařadila do vysílání dokument amerického režisera Olivera Stone s názvem" Svět podle Putina". Je to jistě značná odvaha .

22.6.2017 v 12:35 | Karma článku: 33.49 | Přečteno: 1028 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Karel Trčálek

Hybridní agent Větvička v tísni

Na kom to už zase parazituji!? Uhodne to můj oblíbený hejťák s. Miroslav V.? Vsadím všechnu karmu tohoto článku, že ano!

29.6.2017 v 8:34 | Karma článku: 18.95 | Přečteno: 1032 | Diskuse

Ladislav Větvička

Za co vam hybridni agenti zablokuju fejsbučkovy učet?

Moji milovani neziskovi sudružky a sudruzi. Naši nevzdělani spoluobčani maju předsudky a ksenofobni tendence a narustaju nam tu socialně patologicke jevy. A my tu zme od teho, abyzme jim od toho pomohli, bo zme za to placeni.

28.6.2017 v 11:11 | Karma článku: 47.70 | Přečteno: 7321 | Diskuse

Adam Mikulášek

Komedie jménem Několik vět 2.0

Hlavní aktéři: „bezpečnostní expert“ Kocáb, Kalvoda, Hana Marvanová, Mádl a další „bojovníci za rovnost před zákonem, lidská práva a ráj na zemi“.

27.6.2017 v 10:26 | Karma článku: 43.13 | Přečteno: 2755 | Diskuse

Veronika Valíková

Ještě jednou maturitní slohy - jedničkáři, kteří se odvolávají kvůli své cti

Juanito napsal knihu fantasy, která se docela dobře čte. S jazykem rozhodně zacházet umí, DT měl asi na 92%, ústní na 100%,ze všech předmětů kromě ČJL dostal za jedna. Jen z češtiny za dvě - u maturity si vybral úvahu - dostal 3-.

26.6.2017 v 19:32 | Karma článku: 24.13 | Přečteno: 741 | Diskuse

Pavel Dudr

Pozvání židovských uprchlíků z Francie do ČR

Prezident Macron nás nedávno kritizoval, že odmítáme přijímat uprchlíky, a tak zde navrhujeme, jak bychom mohli napravit svou reputaci. Možná by konečně přišli i ti lékaři a inženýři, na které už dva roky čekáme.

26.6.2017 v 13:06 | Karma článku: 42.99 | Přečteno: 3093 | Diskuse
Počet článků 526 Celková karma 19.86 Průměrná čtenost 969
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.