Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konec současné měny ?

30. 07. 2017 10:02:47
Virtuální měna typu Bitcoin je prozatím považována za nějaký pokus nadšenců platit na základě vzájemných dohod.Klasické bankovní systémy ale jistě tuší velký problém.

Jenže se vše již trošku vymklo z rukou běžným bankovním domům.USD má již na kahánku a útěk do anonymní virtuální měny je zatím chápán trochu divně. Zcela jistě i přibrzdění vývoje v Rusku a Číně s těmito tendencemi souvisí. Těžko odhadovat neprobádanou budoucnost,ale v souvislosti s předpokládanými změnami ve světové společnosti jde o jednu z nezávislých cest.Jde samozřejmě o jisté obcházení daňového systému,ale i s tím se počítá, i když se zatím projevují více tendence k zákazům těchto nových možností.Nastala doba zespolečenšťování výrobní prostředků i sféry služeb a bitcoin dokáže přechodně ošetřit i malé výrobce a obchodníky. Naopak se jim podaří překonat současné snahy států o absolutní kontrolu odvodu daní. Viz u nás zavedení EET. Bitkoin není placení v hotovosti a tak jde vše mimo EET úplně oficiálně.Ostatně tento systém má tolik chyb a nepromyšlených souvislostí,že musí skončit co nejdříve.

Bez peněženky to nejde

Aby mohl člověk obchodovat s bitcoiny, potřebuje vlastní BTC peněženku. Jde v podstatě o řetězec znaků, který si můžete představit jako číslo klasického bankovního účtu – BTC peněženka tedy existuje pouze ve virtuálním světě a na rozdíl od bankovního účtu je zcela anonymní. To je i jeden z důvodů, proč se tato měna těší stále větší popularitě.

Je to bezpečné a stát nemá na pohyb peněz žádný vliv. Současné platební karty se tak stávají složité a nebezpečné.

V současnosti se vynořují různé komentáře ohledně virtuální měny. Jedny informace jsou psány na objednávku bankovního systému a straší obrovskými problémy. Na druhou stranu se uživatelé virtuálních měn smějí, protože vidí dál do budoucnosti.

Se změnami ve společnosti musí jít ruku v ruce i změny daňových systémů,úročení a poplatkových dohod v bankách.Každý stát musí začít pracovat úplně jinak. Nějaké závazné rozpočty dnešní doby jsou již nesmyslem.

Někdo v tom vidí návrat k socialistickým systémům před rokem 1989 a má dokonce i pravdu. Jen v tom vidí tu negativnost minulého zřízení,ale pozitivní stránku nevidí. Kapitalismus tržního hospodářství končí a technologické revoluce v robotizaci i nové směry vývoje SW nelze zastavit. Cílem je optimalizace výrobních i distribučních procesů a zásadní změny sociálních systémů všude

.Dnešní systém již vůbec nefinguje na principech trhu a konkurence a obsahuje mnoho skrytých zbytečných nákladů a škod.Revoluciánáří z devadesátých let to těžko chápou a vidí v tom konec svých světlých zítřků.Komentář Václava Klause k měně Bitcoin jsem ještě neviděl a nečetl.

Jde o nový pohled na určité myšlenky myslitelů 19. a 20. století na celém světě, kteří přepovídali tento nový směr vývoje. Zatím se mnozí bojí o takových věcech vůbec mluvit,či uvažovat. Jenže vlak již jede a naskakování za jízdy bude časem obtížnější. ( možná)

Paradoxně mají větší šanci země, kde je ještě zdánlivý chaos, než dokonale organizované konzervativní občanské společnosti.Tím může dojít k zásadnímu posunu životní úrovně i výrobních potenciálů v Africe ,Indii i Latinské Americe a svět může být mnohem příjemnějším místem k životu než je dnes. Válečné běsnění současné doby bude již nesmyslné.

A virtuální systém měny zajistí bezproblémové zajištění plateb v určitém přechodném období.

Jen náš politický systém tyto změny nechce pochopit a straší nás nějakým zdražováním čehokoliv.

A potom bude jistě líp !

něco k prnímu studiu :

http://btctip.cz/

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 30.7.2017 10:02 | karma článku: 8.34 | přečteno: 346x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Na účet pro kostel v Gutech už přišly statisíce- zpráva dne

Zcela jistě potřebuje společnost jisté duchovní stánky.Máme ale vůbec odvahu stavět duchovní stánky pro 21.století ? V dnešní histerii proti muslimům, židům a křesťanům,kteří nejsou ti "správní" o tom velmi pochybuji.

16.8.2017 v 12:16 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 647 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Čím nám vlastně hrozí Korea ?

Severní Korea je samozřejmě exotický režim. Uctívání svých vůdců nemá ve světě obdoby. Porovnat to lze možná se Saúdskou Arábií nebo s nějakými vůdci v Africe. Tady to těžko chápeme a zvláště když nás propaganda zahlcuje zprávami.

15.8.2017 v 21:05 | Karma článku: 24.19 | Přečteno: 1189 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Má privátní zdravotnictví obecně nějaký vyšší smysl ?

Určité skupiny investorů tvrdí pořád nesmyslné a nepodložené poučky o tom, že stát je ten nejhorší investor i provozovatel.Stát jsou přeci jen lidé.To platí jen z toho pohledu,že se krade ze státního jednodušeji než z privátního.

14.8.2017 v 13:26 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 340 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Centrem Prahy v sobotu prochází průvod hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a translidí.

Tak nevím. Na jednu stranu chápu určité genetické dispozice některých lidí k jiné sexuální orientaci. Na druhou stranu vidím určitý smutek v jejich očích a bezradnost. Takové juchání na povel se mi nikdy nelíbilo a nelíbí.

12.8.2017 v 13:36 | Karma článku: 30.11 | Přečteno: 1423 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Aleš Sedláček

Trocha historie a osobního pohledu na sklonku dlouhé cesty statusu veřejné prospěšnosti

Když jsem se dozvěděl, že vláda schválila zákon o statusu veřejné prospěšnosti, nemohl jsem tomu uvěřit. Byl to již třetí návrh tohoto zákona...

18.8.2017 v 17:01 | Karma článku: 6.06 | Přečteno: 237 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen IV.

Další díl z volného pokračování trestní věci Petra Kramného. Dnes se budu zabývat tzv. rozšířenou sebevraždou", kterou chtěl Petr Kramný spáchat s poukazem na to, jak lze k takovému závěru dospět, a jak jej lze prokázat.

16.8.2017 v 14:58 | Karma článku: 22.05 | Přečteno: 885 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Na účet pro kostel v Gutech už přišly statisíce- zpráva dne

Zcela jistě potřebuje společnost jisté duchovní stánky.Máme ale vůbec odvahu stavět duchovní stánky pro 21.století ? V dnešní histerii proti muslimům, židům a křesťanům,kteří nejsou ti "správní" o tom velmi pochybuji.

16.8.2017 v 12:16 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 647 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Čím nám vlastně hrozí Korea ?

Severní Korea je samozřejmě exotický režim. Uctívání svých vůdců nemá ve světě obdoby. Porovnat to lze možná se Saúdskou Arábií nebo s nějakými vůdci v Africe. Tady to těžko chápeme a zvláště když nás propaganda zahlcuje zprávami.

15.8.2017 v 21:05 | Karma článku: 24.19 | Přečteno: 1189 | Diskuse

Milada Šnajdrová

Kde se bere ta nenávist vůči neziskovkám

"Neziskovky jsou zlo". "Nedat jim ani korunu ze státního." "Všechny zrušit." Jednoduchá hesla, nepodložená argumenty, rezonují určitou částí společnosti.

15.8.2017 v 12:30 | Karma článku: 21.50 | Přečteno: 2446 | Diskuse
Počet článků 555 Celková karma 19.24 Průměrná čtenost 971
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.