Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Má privátní zdravotnictví obecně nějaký vyšší smysl ?

14. 08. 2017 13:26:55
Určité skupiny investorů tvrdí pořád nesmyslné a nepodložené poučky o tom, že stát je ten nejhorší investor i provozovatel.Stát jsou přeci jen lidé.To platí jen z toho pohledu,že se krade ze státního jednodušeji než z privátního.

Nyní probíhá další akce finanční skupiny Penta, která se tváří jako kdyby měla tiskárničku na peníze a může si vše dovolit. Tady to popisuje jeden z ředitelů Penty

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nemocnice-budoucnosti-komfort-min-lidi-zadne-papiry-a-umela-inteligence-34594

Ono to bude více vycházet z jejich finanční analýzy, že když se i v současných veřejných Krajských nemocnicích daří zajišťovat lékařskou péči, i když se současně a nehospodárně schvalují ceny léků i zdravotnického zařízení pomoci rafinovaných korupčních struktur. Předpokládají, že organizačními změnami se i tato značná vada projeví na tvorbě zisku i když se vykazovaná úroveň privatizovaných nemocnic zlepší. Pořád jde o ten automatický penězovod z povinně vybíraného zdravotního pojištění, které se neustále navyšuje. A logicky peníze investované do fixního kapitálu za současných podmínek se musí následně projevit jako nárust zisku. To je velmi jednoduchá násobilka.

Samozřejmě posuzovat zdravotní péči z pohledu konkurenčního prostředí je hloupost pro neználky a je to jen manipulace s veřejným míněním.

Jestliže se podaří implementovat umělou inteligenci do řídících a provozních procesů kdekoliv, tak je v zájmu státu tyto mimořádné úspory inkasovat pro potřeby celé společnosti. To dělat nemůže libovolná privátní společnost,protože to jde proti smyslu veškerého privátního podnikání.

Těžko říkat,že jde o podvod. Jde jen o využití stávající systému, který se pořád buduje na principu jakéhosi teoretického udržitelného růstu i když si pod pojmem růst můžeme představit libovolné záležitosti.

Budoucí společnost musí pracovat na jiných principech. Použití umělé inteligence vyloučí chyby v rozhodovacím procesu,které tvoří nekvalifikovanost řízení. Stejně tak dnešní rozhodovací pravomoc vlády či parlamentu je ryze dána osobní angažovaností jednotlivců. Všechny problémy v právním řádu vznikají vědomou či nevědomou manipulací pomocí korupčních struktur.

Stačí se podívat na dnešní přetřásané kauzy kdekoliv.Kdyby fungoval zpětný kontrolní systém ( a ten je součástí umělé inteligence), tak nemohou vůbec žádné závady nastat.Kausa Čapí hnízdo je školní případ nejen korupce, ale i nekompetetnosti celého dotačního procesu. A vlastně nikdo nic neukradl !

Očekávané budoucí změny tak zásadně změní rozhodovací procesy,že si jejich důsledky ani nedokážeme plně uvědomit. S tím přijdou i tlaky na mezinárodní výměnu zkušeností a ve zdravotnictví jsou k tomu vytvářeny již předpoklady nyní. Samozřejmě tlak výrobců léků a zdravotnického vybavení vše značně zkresluje na úkor čehokoliv. Když v naší malinké zemičce připustíme individuální tvorbu konečných cen v jednotlivých lékárnách či u jednotlivých výkonů, a to včetně stomatologických, tak nějaké úhradové vyhlášky to určitě nezachrání.

Pořád je ostrá tužka v dotačním procesu ten nejlepší nástroj na tvorbu zisku kdekoliv. Přidělování či proplácení čehokoliv ve zdravotnictví je stejný proces dotační politiky jako kdekoliv jinde. Dotují se z celospolečenských zdrojů soukromé aktivity. To je snad dost pochopitelné. Je to skoro stejné jako v zemědělství. Jen to nejsou dotace z EU.

Česky řečeno,kdo má hůř vybavené pracoviště,tak má dnes vyšší zisk !

Vracet se o desítky let zpátky k pokladničnímu pojištění není správný směr. V USA to vědí a budou mít obrovskou práci s napravením současných chyb.

V Evropě máme více šancí na zlepšení,ale privatizací zdravotnictví se nikam dál neposuneme. Jakási kategorizace obyvatelstva podle výše rezervních příjmů neodpovídá již zamýšlené úrovni nové společnosti i když tady máme pořád v živé paměti úroveň čehokoliv před rokem 1989.

Tenkrát se hlásalo,že jsme si všichni rovni ( a mnozí byli tak nějak rovnější). Budoucí společnost bude vycházet z toho,že je mnoho oborů lidské činnosti, které musí být řízeny z ohledu na většinu a ta menšina nemůže být rozhodujícím příjemcem čehokoliv.

To bude platit nejen ve zdravotnictví,ale i v sociální oblasti, školství a třeba i využívání a spotřebě energie a vody.

Určitě se jednoho dne neprobudíme do nového dne a vše bude vyřešeno. Ale nové technologie,umělá inteligence a nové objevy v získávání a užití energie cosi určitě změní. A bude to dost úžasný a rychlý proces. Vše směřuje k určitému zlepšování psychické stránky lidské společnosti. To je mnohem důležitější než nějaké dnešní vyzdvihování pochybné zásluhovosti jednotlivců, která k duševnímu zdraví nepřispívá.

Těžko uvádět nějaká období či data změn.

Ale jsou nevyhnutelná a jistě vše následně bude v budoucím období fungovat líp !!

Autor: Bedřich Dvořák | pondělí 14.8.2017 13:26 | karma článku: 7.21 | přečteno: 346x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Zničíme KLDR, pokud neskončí provokace.

Toto je věta z projevu prezidenta USA na plénu OSN. Nechápu, proč se takto Donald Trump projevuje.Patřil jsem k těm,kteří očekávali zásadní změnu rétoriky amerických prezidentů. Bohužel jsem zarmoucen a nechápu tyto postoje.

19.9.2017 v 18:03 | Karma článku: 19.04 | Přečteno: 443 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Boje mezi taxikáři a řidiči Uberu, na místo jede i policie

Již je to tady.Nové možnosti v IT technice dokáží fungovat lépe a laciněji než staré způsoby.Jde o určité sdílení dopravních prostředků i když nelze vyloučit určitou konkurenci v dopravních službách.

18.9.2017 v 15:14 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 578 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Vynikající životní pojištění rozhýbalo Česko.

Nejde o morbidní úvahu,ale o dokumentaci, jak se většinová společnost stará o své občany.Zprivatizovali jsme nesmyslně výrobu vody a stejné je to i s pohřebnictvím.

16.9.2017 v 9:24 | Karma článku: 12.64 | Přečteno: 548 | Diskuse

Bedřich Dvořák

KOMENTÁŘ: Proč je máslo drahé ?

V mnoha mediích se to hemží informacemi, proč je máslo drahé. Stačí občas nakupovat cokoliv a umět počítat. Zdražuje se vše důležité, protože si to asi můžeme dovolit.Takové jsou závěry komentářů. Prý to je v EU mnohem horší.

13.9.2017 v 18:55 | Karma článku: 17.43 | Přečteno: 1065 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Zničíme KLDR, pokud neskončí provokace.

Toto je věta z projevu prezidenta USA na plénu OSN. Nechápu, proč se takto Donald Trump projevuje.Patřil jsem k těm,kteří očekávali zásadní změnu rétoriky amerických prezidentů. Bohužel jsem zarmoucen a nechápu tyto postoje.

19.9.2017 v 18:03 | Karma článku: 19.04 | Přečteno: 443 | Diskuse

Libor Fleischhans

Měření emisí nezkvalitní, rozhodli o tom mocní

Servisní pokyny ŠKODA Auto ohrožují bezpečnost státu. Policejní vozy neprošly emisní kontrolou, neměly totiž načtené emisní testy v Readiness Code, které koncern u "měření emisí" vyžaduje. Včera výrobce pokyny změnil, auta projdou

19.9.2017 v 8:53 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 427 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Boje mezi taxikáři a řidiči Uberu, na místo jede i policie

Již je to tady.Nové možnosti v IT technice dokáží fungovat lépe a laciněji než staré způsoby.Jde o určité sdílení dopravních prostředků i když nelze vyloučit určitou konkurenci v dopravních službách.

18.9.2017 v 15:14 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 578 | Diskuse

Roman Máca

Na Česko chce poslat ruské tanky, současně od Čechů prosí peníze

Petr Michalů je skutečně zvláštní postavou internetového dění. Před více než rokem odcestoval do Ruska, aby tam požádal o politický azyl. Prý ho z ČR vyhnali. Odtud nazývá Čechy otroky, ale zároveň je prosí o peníze.

18.9.2017 v 14:45 | Karma článku: 40.36 | Přečteno: 7074 | Diskuse

Pavel Dudr

Dánsko pátá nejpokojnější země světa a ČR šestá?

Za poslední dva roky vzrostl počet znásilnění v Dánsku o 196% (1) a dánská vláda ohledně eskalace zločinu migrantů říká, že je to „nejhorší situace od druhé světové války" (2)

17.9.2017 v 21:48 | Karma článku: 31.44 | Přečteno: 917 | Diskuse
Počet článků 573 Celková karma 19.93 Průměrná čtenost 972
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.