Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proti přijetí Eura jsou téměř tři čtvrtiny lidí

11. 06. 2017 9:50:42
Informace z medií: " Důvěra Čechů v budoucnost Evropské unie meziročně mírně vzrostla. Zvýšil se i podíl lidí, kteří jsou pro přijetí společné evropské měny. I přesto je většina lidí v obou otázkách spíše skeptická.

U nás pořád vymýšlíme vymyšlené a většina politiků stejně neví, jaké budou skutečné důsledky připojení ČR k měnové unii.

Je dnes snad již úplně jasné, že se tento " problém" využívá především pro politické cíle. Většině lidí by to mělo být skorem jedno i s poukazem na vývoj na Slovensku, který možná trochu chápeme.

Samozřejmě každý,kdo vyváží svoji produkci s nějakou vyšší přidanou hodnotou,tak v současnosti Euro nechce. Byl by blázen, kdyby uvažoval jinak.

Bohužel k těmto podnikatelům patří i vývozci potravin, kteří musí své nadbytky výroby čehokoliv, složitě vyvážet, protože zdejší konkurenční dovozci podobných zemědělských prodůktů využívají dotačního systému EU a dovezou cokoliv.Sice mají menší marže, ale to je jen teorie. Výše ceny potravin v zahraničí sice souvisí s nižší DPH, ale je v tom i něco jiného. Potraviny jsou v průměru fenomén s mnohem vyšší obrátkou zásob než cokoliv jiného. A tak třeba, když dělá marže pouhých 5 %,tak při obrátce několika dní jde o zisky, značně převyšující cokoliv jiného. A tady se na obrátku zásob tak nějak systémově zapomíná.

Celý systém dopravní obslužnosti při převážení na obrovské vzdálenosti, nic společnosti nepřináší.

Proto i Andrej Babiš je proti zavádění Eura v současné době,protože Agrofert vyváží značnou část své zemědělské i potravinářské výroby, kterou nemůže uplatnit na trhu v ČR.

Samozřejmě stát podporuje i zbytečné dopravní náklady, protože spotřební daň tvoří značnou část ceny nafty i benzinu. A tyto prostředky nevznikají nějakou geniální politikou státu,ale nucenou platbou spotřební daně a DPH.

Všichni vývozci jsou navíc zvýhodněni při exportu mimo země EU odečítáním DPH, která obsahuje i složky, které s vývozem nemají nic společného.Tento kriminální systém chtěl odhalit i ministr Babiš a jak ho hnali !

Ze všeho vyplývá,že největším zlodějem, který krátí příjem obyvatelstva je STÁT.

Ti naši " vlastenci" kteří by chtěli zachovat současný zlodějský systém státu vůbec netuší o čem vedou své neodborné řeči. A samozřejmě politici opakují tyto nálady obyvatelstva i když třeba ví, o co jde.

Tak hovoří Babiš i Zeman a mnozí našeptávači ČSSD.

A jde obrovské peníze,které dostávají banky při započítávání kurzových rozdílů,pojišťovny při pojišťování měnového rizika a celý systém státního rozpočtu,který s touto zlodějinou počítá.

Samozřejmě vloni neskončil rok nějakým přebytkem Státního rozpočtu, ale šlo jen o účetní úpravy, který systém umožňuje.

Můj popis záměrně uvádí jen některé, trochu zjednodušené a srozumitelné aspekty financování státu,protože je běžný občan vidí denně.

Jistě se musí celý systém v EU zásadně změnit,ale nikdo nemá dnes náladu a sílu něco prosazovat.Zástupné problémy uměle vytvořené v celé EU se hodí do krámu politického systému.

Kam se hrabe systém RVHP před rokem 1989. Jsme opravdu ve lhaní již mnohem dál a ani si to moc neuvědomujeme.

A tak, když budeme v klidu v koutku,tak se naše problémy nedostanou dál, než k našemu obyvatelstvu. Jsme zanedbatelná ekonomika ve velikosti většího města kdekoli na zeměkouli a podle toho bychom měli fungovat. Zdejší politická scéna navíc vůbec nic netuší o problematice obrovských státních útvarů, protože tady stačí málo a vše nějak ukočírujeme pouhou manipulací s davem voličů..

A tak je to i s tím Eurem.

Pohybem kurzu České koruny může ČNB docela jednoduše ( a nezávisle !) vše regulovat a DPH měníme často dle potřeby, jak zalátat díry v rozpočtu, například po nákupu vybavení armády či budování nesmyslů, kde nám z EU dokonce odmítnou i poskytnou dotace. Ošklivci !

Parlament sice neschválil zvyšování nákladů na armádu ve výši 2 % HDP , ale to politická scéna záměrně neuvádí. Jedinou skutečností je schválení státního rozpočtu na příslušný rok a změny nejsou vůbec možné. A naše vláda to klidně podepíše !

Nyní budeme nuceni látat díry po zvyšování nákladů na armádu a dopravní strukturu. A sociální náklady také nevyřešíme zásadní změnou celého systému, ale pouhým přeléváním prostředků z jedné kapsy do druhé. Když se to napodaří,tak přece deficit Státního rozpočtu to vyřeší jednoduše a nic se platit nemusí.

Četl jsem nedávno několik " vědeckých" pojednání, jak navýšení důchodů o 500 Kč zásadně ovlivní cokoliv jiného. Minimální jsou úvahy, že každý důchodce přibližně 50 % přijatých finančních částek, prostřednictvím různých daní a poplatků, vrací zpátky do útrob státu. Tato jednoduchá matematika se tak nějak zamlčuje. Stejné to je u státních zaměstnanců všeho druhu.

Zachránit nás může jen aplikace nových technologií v přicházející průmyslové revoluci 4.0, kdy i nasazení umělé inteligence musí objevit tyto skryté rezervy celého státního systému. A to jsou částky v desítkách procent.

Lidem opravdu stačí jakýsi systém jedné politické strany, která bude fungovat ve prospěch společnosti. To není a nebude systém vedoucí úlohy KSČ , ale vítězství zdravého rozumu bez rozkrádání prostředků.

Tržní hospodářství bude zrušeno jako neperspektivní a nákladné i když se říká vše obráceně, protože neviditelná ruka trhu před 100 lety fungovala. Jenže je již rok 2017.

Vlastnictví výrobních prostředků bude odděleno od jakékoliv podnikatelské scény, protože přesun pracovních sil bude směřovat mimo výrobu všeho druhu. Zde nastanou dost revoluční změny, mnohdy nepochopitelné stávajícími úvahami.

A nejde o nějakou vzdálenou budoucnost,ale o období desítek let.

A třeba si ani moc nevšimneme,že všude je líp !

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 11.6.2017 9:50 | karma článku: 18.06 | přečteno: 972x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Kdy se přestaneme dělit na pravici, levici a opozici ? Až dostaneme rozum !

V komentářích po volbách se to hemží silnými slovy. Pořád přetrvává snaha stará více než 30 let,kdy se svět dělil na pravici a levici.Obě strany barikády na sebe plivali a považovali se za morální vítěze.

22.10.2017 v 10:34 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 307 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Předseda Sdružení praktických lékařů: Zavřeme na den, abychom nezavřeli navždy

Chudáci lékaři. Již to nejsou jen chudí zubaři,ale i chudí "obvoďáci". Jejich organizace odmítá používání elektronických receptů i když to je jediná možnost,jak dosáhnout úspor a informací.

17.10.2017 v 4:29 | Karma článku: 14.23 | Přečteno: 465 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Japonsko vypustilo do vesmíru vylepšený GPS satelit.

Hloupost lidská je nekonečná. A hloupost mezinárodní je ještě horší.Kdyby lidé přemýšleli,tak by nemohly být války a lidé by spolupracovali. Jenže se to nedaří ani v 21 století.Většina lidí nevěří v Mesiáše,který by to napravil.

11.10.2017 v 12:15 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 332 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Já se CHCI svobodně rozhodnout v referendu, za sebe říkám NE EURO.

To samozřejmě není můj názor,to je názor diskutéra v diskuzi k článku o úvahách pana premiera Sobotky. A ten nemá urychlené přijetí Eura ze své hlavy,to je názor představitelů EU.

10.10.2017 v 8:55 | Karma článku: 10.53 | Přečteno: 635 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen VI.

Chci Vás dnes seznámit s dokumentem, který nám slouží v základních bodech, jako argumentace o pochybnostech v trestní věci Petra Kramného.

23.10.2017 v 13:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Co se dobře prodává

A jsme v tom zase. Velké téma: co nejde, co určitě nepůjde, jak se co určitě nepodaří. A pokud se něco dobrého podaří, tak je to vlastně škoda, protože bublina by nešla víc a víc nafukovat, noviny by neměly o čem psát.

23.10.2017 v 10:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 | Diskuse

Veronika Valíková

Milá ODS...

Od Tvého vzniku volím buď Tebe, nebo lidovce, podle toho, kdo mě více dožere. Letos jsem ovšem volila především dva učitele - Petra Fialu, vystudovaného češtináře, a Václava Klause juniora, původně matikáře i ředitele gymnázia.

22.10.2017 v 16:18 | Karma článku: 32.33 | Přečteno: 1278 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdy se přestaneme dělit na pravici, levici a opozici ? Až dostaneme rozum !

V komentářích po volbách se to hemží silnými slovy. Pořád přetrvává snaha stará více než 30 let,kdy se svět dělil na pravici a levici.Obě strany barikády na sebe plivali a považovali se za morální vítěze.

22.10.2017 v 10:34 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 307 | Diskuse

Petr Gabriel

Alina Kabaeva byla nejlepší ozdobou rytmické gymnastiky žen.

Perfektnost ruských gymnastek byla očividná, ale Alina k tomu přidala i příjemný vzhled, čehož si všiml i mužský perfekcionista v jiném oboru, který zahlédl její rozpaky v dalším směrování jejího úspěšného života. Nabídl život, kt

21.10.2017 v 11:21 | Karma článku: 6.00 | Přečteno: 224 | Diskuse
Počet článků 585 Celková karma 16.98 Průměrná čtenost 967
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.