Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vrátí se kult " Černé Madony" ?

4. 08. 2017 19:57:38
Dnes se hodně v Evropě hovoří o ohrožení naší kultury muslimskými hordami a mnozí to ještě vylepšují vpádem mongolských hord z Ruska.Ve škole jsme se učili o důležitosti výstřelu Aurory .Dnes se učí hlouposti podobné či stejné.

Ono bylo vše značně složitější a jak to vlastně bylo, to se stejně pořádně neví. V každém případě mnoho věcí nachápeme a posledních 12 000 let lidské civilizace bylo tak složitých,že si to ani nedokážeme moc vysvětlit. Uvádím značně útržkovitě některé fragmenty tehdejší důležité historie.

V období před rozdělením "západní" církve a Pravoslavím bylo náboženství asi podstatně jiné než dnes. I svatá písma byla jiná a i křižácké války měli jinou podstatu, než se uvádí. Maltézští rytíři byli dodnes nedoceněnou zárukou čehosi a jen jejich likvidace zabránila jinému vývoji civilizace v Evropě.

Údajně kult Černé Madony byl již v době před Kristem a dnes se vše učí možná jen v teologických seminářích.

Badatel Bernard Lietaer odhalil, že pád kultu Černé Madony se následně měnil v době, kdy se změnil i finanční systém v tehdejším " celosvětovém" měřítku a vše bylo provázené zásadní změnou či poklesem životní úrovně obyčejných lidí. Vše bylo tenkrát organizovano ještě jistou aplikací otrokářského systému a lidské svobody byly minimální.

Čím se tedy odlišoval finanční systém období, nastupujícího od začátku XIV století ?

Tehdejší období bylo na jisté úrovni obdobou dnešních změn, které přicházejí.

Došlo k ukončení měnového systému centrálního Středověku. Vše souvisí i s uspořádáním systému vládnutí jednotlivých státních útvarů. Existovaly současně peníze vysoké obchodní hodnoty určené pro zahraniční obchod, které nepodléhaly žádným daním, a které bylo možné hromadit do rezervy či zásoby. V jednotlivých státních útvarech byly dále používány místní peníze, které podléhaly vymáhaní zdržného, neboli platbě za zpoždění. Namísto tohoto podvojného systému se začal schvalovat jiný, jediný centralizovaný monetární systém, který se udržel do současné doby.

V této době nastaly i jiné problémy, kdy nastal značný hospodářský útlum a úpadek. Současně začaly propukat i epidemie moru obrovských rozměrů.Vymřela třetina až polovina evropského obyvatelstva.

Zrušení zádržného systému vytvořilo problém s nedostatkem peněz na základě několika důvodů:

- zmenšila se rychlost obrátky peněz;

- a nastala rychlá koncentrace majetku a bohatství v rukou městské elity (tehdejších bankéřů).

Koncentrací bohatství v horní vrstvě společenské struktury – u členů královské rodiny a u dvořanů způsobilo,že jejich způsob života se postupně stával stále luxusnějším. Tady se pravděpodobně nacházejí kořeny ekonomiky, které jsou příčinou problematické Renesance XV-XVI století.

Je zajímavé, že k první vlně epidémie moru v Anglii došlo již v roku 1347 ! To byl již vrchol předcházejícího období, kdy obyvatelstvo začalo ubývat již v průběhu dvou generací !

Tehdejší Historici uvádějí, že hlad zachvátil Evropu poprvé v letech 1315-1316 a tehdy vymřelo asi 10 % obyvatelstva. Všude byly pozorované případy, kdy lidé jedli kočky, krysy, hady i zvířecí trus, a také byl rozšířený kanibalizmus.

Podle historických pramenů se hovoří o tom, že do roku 1300 existovala na území současné Evropy společnost s vysokou životní úrovní, zajištěné rozvinutým finančně-ekonomickým systémem. Též je možno vysledovat propojení ekonomického rozkvětu společnosti s naukou o víře, která se pojmenovává jako: «Kult Černé Madony».

Hospodářský úpadek po roku 1300 byl vyjadřený pádem příjmů z nemovitostí a cenností, zmenšením orné půdy a počtu městského obyvatestva, a tím pádem i zmenšením poptávky po průmyslových výrobcích.

Učí se dosud doktrina, že pád životní úrovně způsobily epidemie moru,ale bylo vše přesně naopak. Mor byl následkem hospodářskeho úpadku, který se začal 50 roků předtím.

Vzpomenutý Lietaer fakticky objevil přímé spojení mezi převládajícím náboženským systémem (který vycházel z tehdejšího světonázoru lidí ) a životní úrovní společnosti.

Z obsahu knihy badatele Lietaera očividně vyplývá, že kult Černé Madony — je prvokřesťanské (nebo — prvokatolické) náboženství, ve kterém se již objevuje Kristus, stejně jako jiní myslitelé, uctívající Černou Madonu. V této době se nepokládal Kristus za Boha či Božího syna, ale existuje jedna ústřední bohyně — Černá Madona.

Další vývoj církve vykreslil události úplně jinak, protože původní smysl Černé Madony ukazuje na souvislosti s egyptskou bohyní ISIS , což byla bohyně Matka-Zem.

Černá Madona se postupně změnila dokonce na Bohorodičku a dnešní Pannu Marii a její kulty.

To vše ale znamená, že v ranném středověku se církev opírala o tuto bohyni, což navazovalo na bohyně uctívané i původními Slovany.

V souvislosti s dnešní situací můžeme vyslovit závěr, že na začátku XIV století se objevila skupina lidí, která uskutečnila převzetí řízení finančně-ekonomického systému, po jehož zavedení sa společnost ponořila do všeobecného chaosu.

Jak známo,vše souvisí se vším a v nastalém chaosu,do kterého můžeme počítat i husitství v našich oblastech, a proto kněží organizovali cokoli, co by mohlo změnit chybná rozhodnutí vládnoucích struktur. Samozřejmě i v té době bylo jisté stěhování národů ve velkém rozsahu a ovlivňování zdejší kultury Arabskými či Muslimskými vlivy..

Proto se organizoval i Koncil v Kostnici (1414-1418), který se začal v čase rozkolu s cílem sjednocení Římské katolícké církve a zastavení Velkého Západního rozkolu, který v tomto období vedl již k trojpapežstvu. U nás se učí, že šlo hlavně o odvolání učení a následnou popravu Mistra Jana Husa,což byla jen jistá okrajová záležitost. Samozřejmě likvidací jeho díla se vše zkreslilo a nechápeme hlavní důvody jeho likvidace. Nějaké odpustky v jeho kritice byly jen okrajovou záležitostí.

Koncil v Kostnici obnovil jednotu katolické církve, a po nových volbách se stal papežem Martin V.

V té době byl zásadní rozpor mezi Katolicismem a Východním křesťanstvím, který je likvidován až v současné době.

Proto se uvádí, že koncil ukončil schizmu, ale nedokázal uskutečnit reformu církve.

Zároveň přijal rozhodnutí o potrestaní heretika Jana Husa. Byl upálený spolu se svými díly. Poprava Jana Husa vyvolala husitské války (1419-1434).

Historie se nikdy neopakuje doslova,ale dnešní doba mnohé napovídá. " Západní" svět se snaží zlikvidovat Rusko s jeho trvalou Pravoslavnou vírou, i když jsou příčiny v nespolupracování národů a nepochopení dalšího vývoje společnosti. Společnost v USA je natolik vzdálená Evropskému uvažování, že jakékoliv snahy současného papeže Františka jsou špatně chápány.

Na druhou stranu tajné dohody o plánovaném vývoji civilizace se již dojednávají a pozitivní směr je připraven. Svět symbolických aktů funguje a i současné bláznění musí skončit. Uloha současného papeže se nedoceňuje či podceňuje .

Podle dřívějších biblických plánů je současné období určeno pro přeměnu světové společnosti a potom by mělo být již mnohem líp.

Možnosti tu jsou, jen se ta hra musí dohrát dobře.

Autor: Bedřich Dvořák | pátek 4.8.2017 19:57 | karma článku: 9.07 | přečteno: 573x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Kdy se přestaneme dělit na pravici, levici a opozici ? Až dostaneme rozum !

V komentářích po volbách se to hemží silnými slovy. Pořád přetrvává snaha stará více než 30 let,kdy se svět dělil na pravici a levici.Obě strany barikády na sebe plivali a považovali se za morální vítěze.

22.10.2017 v 10:34 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 307 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Předseda Sdružení praktických lékařů: Zavřeme na den, abychom nezavřeli navždy

Chudáci lékaři. Již to nejsou jen chudí zubaři,ale i chudí "obvoďáci". Jejich organizace odmítá používání elektronických receptů i když to je jediná možnost,jak dosáhnout úspor a informací.

17.10.2017 v 4:29 | Karma článku: 14.23 | Přečteno: 465 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Japonsko vypustilo do vesmíru vylepšený GPS satelit.

Hloupost lidská je nekonečná. A hloupost mezinárodní je ještě horší.Kdyby lidé přemýšleli,tak by nemohly být války a lidé by spolupracovali. Jenže se to nedaří ani v 21 století.Většina lidí nevěří v Mesiáše,který by to napravil.

11.10.2017 v 12:15 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 332 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Já se CHCI svobodně rozhodnout v referendu, za sebe říkám NE EURO.

To samozřejmě není můj názor,to je názor diskutéra v diskuzi k článku o úvahách pana premiera Sobotky. A ten nemá urychlené přijetí Eura ze své hlavy,to je názor představitelů EU.

10.10.2017 v 8:55 | Karma článku: 10.53 | Přečteno: 635 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen VI.

Chci Vás dnes seznámit s dokumentem, který nám slouží v základních bodech, jako argumentace o pochybnostech v trestní věci Petra Kramného.

23.10.2017 v 13:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Co se dobře prodává

A jsme v tom zase. Velké téma: co nejde, co určitě nepůjde, jak se co určitě nepodaří. A pokud se něco dobrého podaří, tak je to vlastně škoda, protože bublina by nešla víc a víc nafukovat, noviny by neměly o čem psát.

23.10.2017 v 10:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Veronika Valíková

Milá ODS...

Od Tvého vzniku volím buď Tebe, nebo lidovce, podle toho, kdo mě více dožere. Letos jsem ovšem volila především dva učitele - Petra Fialu, vystudovaného češtináře, a Václava Klause juniora, původně matikáře i ředitele gymnázia.

22.10.2017 v 16:18 | Karma článku: 32.33 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdy se přestaneme dělit na pravici, levici a opozici ? Až dostaneme rozum !

V komentářích po volbách se to hemží silnými slovy. Pořád přetrvává snaha stará více než 30 let,kdy se svět dělil na pravici a levici.Obě strany barikády na sebe plivali a považovali se za morální vítěze.

22.10.2017 v 10:34 | Karma článku: 7.86 | Přečteno: 307 | Diskuse

Petr Gabriel

Alina Kabaeva byla nejlepší ozdobou rytmické gymnastiky žen.

Perfektnost ruských gymnastek byla očividná, ale Alina k tomu přidala i příjemný vzhled, čehož si všiml i mužský perfekcionista v jiném oboru, který zahlédl její rozpaky v dalším směrování jejího úspěšného života. Nabídl život, kt

21.10.2017 v 11:21 | Karma článku: 6.00 | Přečteno: 224 | Diskuse
Počet článků 585 Celková karma 16.98 Průměrná čtenost 967
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.