Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Má privátní zdravotnictví obecně nějaký vyšší smysl ?

14. 08. 2017 13:26:55
Určité skupiny investorů tvrdí pořád nesmyslné a nepodložené poučky o tom, že stát je ten nejhorší investor i provozovatel.Stát jsou přeci jen lidé.To platí jen z toho pohledu,že se krade ze státního jednodušeji než z privátního.

Nyní probíhá další akce finanční skupiny Penta, která se tváří jako kdyby měla tiskárničku na peníze a může si vše dovolit. Tady to popisuje jeden z ředitelů Penty

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nemocnice-budoucnosti-komfort-min-lidi-zadne-papiry-a-umela-inteligence-34594

Ono to bude více vycházet z jejich finanční analýzy, že když se i v současných veřejných Krajských nemocnicích daří zajišťovat lékařskou péči, i když se současně a nehospodárně schvalují ceny léků i zdravotnického zařízení pomoci rafinovaných korupčních struktur. Předpokládají, že organizačními změnami se i tato značná vada projeví na tvorbě zisku i když se vykazovaná úroveň privatizovaných nemocnic zlepší. Pořád jde o ten automatický penězovod z povinně vybíraného zdravotního pojištění, které se neustále navyšuje. A logicky peníze investované do fixního kapitálu za současných podmínek se musí následně projevit jako nárust zisku. To je velmi jednoduchá násobilka.

Samozřejmě posuzovat zdravotní péči z pohledu konkurenčního prostředí je hloupost pro neználky a je to jen manipulace s veřejným míněním.

Jestliže se podaří implementovat umělou inteligenci do řídících a provozních procesů kdekoliv, tak je v zájmu státu tyto mimořádné úspory inkasovat pro potřeby celé společnosti. To dělat nemůže libovolná privátní společnost,protože to jde proti smyslu veškerého privátního podnikání.

Těžko říkat,že jde o podvod. Jde jen o využití stávající systému, který se pořád buduje na principu jakéhosi teoretického udržitelného růstu i když si pod pojmem růst můžeme představit libovolné záležitosti.

Budoucí společnost musí pracovat na jiných principech. Použití umělé inteligence vyloučí chyby v rozhodovacím procesu,které tvoří nekvalifikovanost řízení. Stejně tak dnešní rozhodovací pravomoc vlády či parlamentu je ryze dána osobní angažovaností jednotlivců. Všechny problémy v právním řádu vznikají vědomou či nevědomou manipulací pomocí korupčních struktur.

Stačí se podívat na dnešní přetřásané kauzy kdekoliv.Kdyby fungoval zpětný kontrolní systém ( a ten je součástí umělé inteligence), tak nemohou vůbec žádné závady nastat.Kausa Čapí hnízdo je školní případ nejen korupce, ale i nekompetetnosti celého dotačního procesu. A vlastně nikdo nic neukradl !

Očekávané budoucí změny tak zásadně změní rozhodovací procesy,že si jejich důsledky ani nedokážeme plně uvědomit. S tím přijdou i tlaky na mezinárodní výměnu zkušeností a ve zdravotnictví jsou k tomu vytvářeny již předpoklady nyní. Samozřejmě tlak výrobců léků a zdravotnického vybavení vše značně zkresluje na úkor čehokoliv. Když v naší malinké zemičce připustíme individuální tvorbu konečných cen v jednotlivých lékárnách či u jednotlivých výkonů, a to včetně stomatologických, tak nějaké úhradové vyhlášky to určitě nezachrání.

Pořád je ostrá tužka v dotačním procesu ten nejlepší nástroj na tvorbu zisku kdekoliv. Přidělování či proplácení čehokoliv ve zdravotnictví je stejný proces dotační politiky jako kdekoliv jinde. Dotují se z celospolečenských zdrojů soukromé aktivity. To je snad dost pochopitelné. Je to skoro stejné jako v zemědělství. Jen to nejsou dotace z EU.

Česky řečeno,kdo má hůř vybavené pracoviště,tak má dnes vyšší zisk !

Vracet se o desítky let zpátky k pokladničnímu pojištění není správný směr. V USA to vědí a budou mít obrovskou práci s napravením současných chyb.

V Evropě máme více šancí na zlepšení,ale privatizací zdravotnictví se nikam dál neposuneme. Jakási kategorizace obyvatelstva podle výše rezervních příjmů neodpovídá již zamýšlené úrovni nové společnosti i když tady máme pořád v živé paměti úroveň čehokoliv před rokem 1989.

Tenkrát se hlásalo,že jsme si všichni rovni ( a mnozí byli tak nějak rovnější). Budoucí společnost bude vycházet z toho,že je mnoho oborů lidské činnosti, které musí být řízeny z ohledu na většinu a ta menšina nemůže být rozhodujícím příjemcem čehokoliv.

To bude platit nejen ve zdravotnictví,ale i v sociální oblasti, školství a třeba i využívání a spotřebě energie a vody.

Určitě se jednoho dne neprobudíme do nového dne a vše bude vyřešeno. Ale nové technologie,umělá inteligence a nové objevy v získávání a užití energie cosi určitě změní. A bude to dost úžasný a rychlý proces. Vše směřuje k určitému zlepšování psychické stránky lidské společnosti. To je mnohem důležitější než nějaké dnešní vyzdvihování pochybné zásluhovosti jednotlivců, která k duševnímu zdraví nepřispívá.

Těžko uvádět nějaká období či data změn.

Ale jsou nevyhnutelná a jistě vše následně bude v budoucím období fungovat líp !!

Autor: Bedřich Dvořák | pondělí 14.8.2017 13:26 | karma článku: 7.61 | přečteno: 353x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Studentka navrhla radikální změnu pro Strahov

Samozřejmě je Strahovský stadion zbytečný a nevyhovující. Ale budovat tam byty je hloupost.Vedle jsou staré studentské koleje s určitým vybavením a moderní Kampus na současné úrovni potřebuje Praha mnohem více.

19.11.2017 v 15:59 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 567 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Do konce roku by nám prý měla vystačit energie z biomasy

Byl prý nějaký celosvětový den biomasy. Určité společnosti se pokoušejí získat jakési dotace a přesvědčují své zákazníky o vynikající účinosti tohoto způsobu získávání energie.

19.11.2017 v 10:32 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 338 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Tak jsem se hezky projel.....

Den před státním svátkem jsem jel z Prahy směrem na Kostelec nad Černými lesy. To by nebylo nic zvláštního, jen jsem tuto trasu nejel dostatečně dlouho. Nechtěl jsem přejíždět u Říčan na českobrodskou silnici a tak jsem dál.

16.11.2017 v 21:40 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 382 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Úvaha tak trochu povolební......

Poslední volby nebyly ukončeny ničím jiným, než šokem. Do čela se dostaly zvláštní skupiny, které s tou skutečností moc nepočítaly. Neberu vůbec ODS. To je jen " labutí píseń" a určitá šťastná setrvačnost.

12.11.2017 v 22:24 | Karma článku: 14.42 | Přečteno: 622 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Milada Šnajdrová

Což takhle řídit stát jako neziskovku

Mezi řízením státu a firmy jsou propastné rozdíly. Přesto se pro ni rozhodlo 18,9 % oprávněných voličů. Proto mne napadlo, jak by to vypadalo, kdyby někdo chtěl řídit stát jako nestátní neziskovou organizaci.

20.11.2017 v 12:30 | Karma článku: 8.48 | Přečteno: 736 |

Pavel Dudr

Otroctví je součástí islámu, otroctví je součástí džihádu

A džihád zůstane tak dlouho, jak dlouho bude islám... Ti, kdo tvrdí, že otroctví bylo zrušeno, jsou ignoranti...“ prohlásil šejk Saleh Al-Fawzan,

19.11.2017 v 18:47 | Karma článku: 34.69 | Přečteno: 1133 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Studentka navrhla radikální změnu pro Strahov

Samozřejmě je Strahovský stadion zbytečný a nevyhovující. Ale budovat tam byty je hloupost.Vedle jsou staré studentské koleje s určitým vybavením a moderní Kampus na současné úrovni potřebuje Praha mnohem více.

19.11.2017 v 15:59 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 567 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Do konce roku by nám prý měla vystačit energie z biomasy

Byl prý nějaký celosvětový den biomasy. Určité společnosti se pokoušejí získat jakési dotace a přesvědčují své zákazníky o vynikající účinosti tohoto způsobu získávání energie.

19.11.2017 v 10:32 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 338 | Diskuse

Martin Kavka

A kdy se Halík a Putna omluví kardinálovi Dukovi?

Tak jsme měli zase malou aféru, kdy „strážci“ demokracie v čele s Halíkem a Putnou zahřímali na její obranu sesláním hromů a blesků na adresu Arcibiskupa pražského, Primase českého a kardinála Dominika Duku.

18.11.2017 v 16:29 | Karma článku: 43.90 | Přečteno: 3561 | Diskuse
Počet článků 598 Celková karma 16.26 Průměrná čtenost 967
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.