Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úvaha tak trochu povolební......

12. 11. 2017 22:24:02
Poslední volby nebyly ukončeny ničím jiným, než šokem. Do čela se dostaly zvláštní skupiny, které s tou skutečností moc nepočítaly. Neberu vůbec ODS. To je jen " labutí píseń" a určitá šťastná setrvačnost.

Byl jsem léta volič ODS a nyní to je již neprosto jiná strana. Nemá jasno ani v prioritách a ani ve svých kádrech.

Další dvě strany jsou rozdílné a v mnohém i stejné.

Okamurovci jsou Veverky (Strana Věci veřejné) v bleděmodrém, a proto se snaží využít příležitosti.Hlavním lídrem je pan Okamura a potom dlouho nic. Základní stranický program je odvar průměrnosti a populismu. Proto s nimi nikdo nechce nic mít. Jsou určeni k plné likvidaci.

Příjemným překvapením je Pirátská strana. Jen ten skok byl příliš velký a nikdo na to nebyl připraven.Dnes se ohánějí svoji transparentností a vnitřní demokracií.Když jim ANO nabídla podíl na vládnutí, tak se zalekli. Chtějí být v opozici a čerpat veškeré výhody tohoto postavení. Z této pozice vypadli komunisté a pomalu vypadli i ze sněmovny.Shodou náhod i dostali jejich prostory ve sněmovně. Náhoda je někdy blbec.

Místo toho, aby převzali Piráti vládní zodpovědnost a pokusili se usměrňovat vládní systém podle svých představ,tak budou v opozici rozbíjet cokoliv. Již dnes se o to pokoušejí na všech frontách.Takto se politika v Česku dělat nedá. Ostřílení matadoři jim velmi brzy podrazí nohy a bude vymalováno.

Škoda, mohli jsme se dostat hned na výsluní v EU a získat ztracené sympatie. Taky si hoši neuvědomují, že vracet se zpátky již nejde. A navíc. Svými postoji se likvidují sami a rychle.

U hnutí ANO jde o ojedinělý systém nového vládnutí. Musí bojovat na všech frontách a je zde nebezpečí ukončení tohoto boje na další období. Menšinová vláda jakýchsi odborníků bez politického zázemí je pokusem o nový způsob organizace vládnutí. Musíme si již zvykat, že politický systém bojujících stran je již odkázán na smetiště dějin a sebelepší politický vůdce to nezmění.

Nyní jde hlavně o sociální přebudování současného " kapitalismu" a jakési vládnutí by tomu mělo odpovídat. Odborné otázky bude velmi brzy řešit umělá inteligence a tvrdošíjně hlasovat proti jasným argumentům bude obtížné.

Vláda bude velmi brzy jakýmsi poradním orgánem,kde se mohou různí lidé měnit či doplňovat.

Nějaké ministerstvo spravedlnosti nemá k právnímu systému již žádný přímý vztah a obecné i trestní právo by mělo být organizováno jednotně k právnímu systému v EU. A to dodnes nefunguje.Umělá inteligence navíc úplně rozbije současné skryté nuance vybudované z jakýchkoliv příčin.

Takové ministerstvo Obrany je naprosto zbytečné .Stejně tak ministerstvo zahraničních věcí.

Ministerstvo vnitra není ministerstvo Policie, jak se mnozí domnívají. Policie by měla být řešena zdola od obcí a měst. A specializované útvary by byly jednotné a řízené v rámci národního systému.

Jednotný integrovaný záchranný systém je výborná myšlenka,na které se dá dále stavět.

I ministerstvo zemědělství nemá již žádný význam ve vztahu k zemědělské výrobě. Ta je kompletně založena na systému dotací a to řeší Brusel.

A tak zbývají pouze ministerstva,týkající se sociálních oblastí obyvatelstva bez ohledu na nějaké České občanství. Když je dnes volný pohyb pracovníků a všech lidí po celé EU,tak musí být náplň úplně jiná. Vše ostatní je buď hloupost a nebo hra na jakýsi patriotismus.Když se někde objeví třeba Ital s celou rodinou,tak na většině úřadů nikdo neví, co dělat !

I prezident je již pouhá a zbytečná figurka bez zvláštního významu, stejně jako funkce senátu a senátorů.

Čeká nás dost složitá práce, vše nějak vyřešit. A jiná cesta není. Na Švýcarsko si hrát nemůžeme a nebudeme. I tam je chleba o dvou kůrkách.

Snad se svět nezboří,když poslední volby budou velkým mezníkem ve vývoji.

Přejme si,aby to byl mezník pozitivní a správný.

A potom bude líp !

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 12.11.2017 22:24 | karma článku: 14.42 | přečteno: 622x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Studentka navrhla radikální změnu pro Strahov

Samozřejmě je Strahovský stadion zbytečný a nevyhovující. Ale budovat tam byty je hloupost.Vedle jsou staré studentské koleje s určitým vybavením a moderní Kampus na současné úrovni potřebuje Praha mnohem více.

19.11.2017 v 15:59 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 567 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Do konce roku by nám prý měla vystačit energie z biomasy

Byl prý nějaký celosvětový den biomasy. Určité společnosti se pokoušejí získat jakési dotace a přesvědčují své zákazníky o vynikající účinosti tohoto způsobu získávání energie.

19.11.2017 v 10:32 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 338 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Tak jsem se hezky projel.....

Den před státním svátkem jsem jel z Prahy směrem na Kostelec nad Černými lesy. To by nebylo nic zvláštního, jen jsem tuto trasu nejel dostatečně dlouho. Nechtěl jsem přejíždět u Říčan na českobrodskou silnici a tak jsem dál.

16.11.2017 v 21:40 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 382 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Milada Šnajdrová

Což takhle řídit stát jako neziskovku

Mezi řízením státu a firmy jsou propastné rozdíly. Přesto se pro ni rozhodlo 18,9 % oprávněných voličů. Proto mne napadlo, jak by to vypadalo, kdyby někdo chtěl řídit stát jako nestátní neziskovou organizaci.

20.11.2017 v 12:30 | Karma článku: 8.48 | Přečteno: 736 |

Pavel Dudr

Otroctví je součástí islámu, otroctví je součástí džihádu

A džihád zůstane tak dlouho, jak dlouho bude islám... Ti, kdo tvrdí, že otroctví bylo zrušeno, jsou ignoranti...“ prohlásil šejk Saleh Al-Fawzan,

19.11.2017 v 18:47 | Karma článku: 34.69 | Přečteno: 1133 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Studentka navrhla radikální změnu pro Strahov

Samozřejmě je Strahovský stadion zbytečný a nevyhovující. Ale budovat tam byty je hloupost.Vedle jsou staré studentské koleje s určitým vybavením a moderní Kampus na současné úrovni potřebuje Praha mnohem více.

19.11.2017 v 15:59 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 567 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Do konce roku by nám prý měla vystačit energie z biomasy

Byl prý nějaký celosvětový den biomasy. Určité společnosti se pokoušejí získat jakési dotace a přesvědčují své zákazníky o vynikající účinosti tohoto způsobu získávání energie.

19.11.2017 v 10:32 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 338 | Diskuse

Martin Kavka

A kdy se Halík a Putna omluví kardinálovi Dukovi?

Tak jsme měli zase malou aféru, kdy „strážci“ demokracie v čele s Halíkem a Putnou zahřímali na její obranu sesláním hromů a blesků na adresu Arcibiskupa pražského, Primase českého a kardinála Dominika Duku.

18.11.2017 v 16:29 | Karma článku: 43.90 | Přečteno: 3561 | Diskuse
Počet článků 598 Celková karma 16.26 Průměrná čtenost 967
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.