Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Existuje ještě nějaký tržní systém ?

9. 08. 2018 21:48:16
Dnešní politika sankcí,protisankcí,celních bariér a dotačních programů nemá s tržním prostředím nic společného. Není to ani nová fáze nějakého marxismu. Je to asi kopání ekonomické kobyly,která chcípe.Nebo je to něco jiného ?

Dnešní ekonomika ze své podstaty není vůbec žádná tvořivá činnost. Nejde o nic jiného než o prosté přerozdělování. Ale stále se uvádí něco o svobodné tržní soutěži, což by měl být klíčový pojem v hospodářství.

Sama o sobě tržní ekonomika je logický nesmysl, protože ekonomika v překladu z řečtiny znamená „budování domu", a trh znamená přerozdělování.

Pod popisem současné tržní činnosti se odehrává násilné rozebírání onoho pomyslného obchodního systému na jednotlivé části s tím, že tyto dílčí násilné machinace se dělají s cílem maximální výhody pro ty,kteří zaběhnutý systém narušují.

Proto nějaká výhodná mezinárodní spolupráce ztrácí smysl a každý se začíná starat výhradně sám o sebe,což je vždy ztrátové a vlastně velmi nesmyslné.Mnohé věci se řeší pomocí zjevných či skrytých korupčních systémů. A to je obrovská chyba,která vše narušuje a snižuje efektivitu.

Ke všemu ještě dnes neexistuje ani trh se zbožím. Trh( tržní systém) existuje dnes pouze jen jako finanční trh. Na tomto finančním trhu existují takzvaní market makeři (market — trh; maker — tvořitel), kteří vytváření tržní prostředí. U nás se například do této role pasuje pan Karel Janeček. Samozřejmě se v tom angažuje celý bankovní systém.

Tato armáda lidí nevytváří žádné skutečné hodnoty. Sice pracují,ale vymýšlejí systém, jak tu obrovskou milionovou armádu zapojených spotřebitelů jejich služeb maximálně okrást. Nejde jen o banky, ale o systém pojišťovnictví a hypotéčních organizací. Vlastně jsou všichni spotřebitelé zapojení do hazardní hry, kde zákonitě prohrávají.

Co bude dál ?

Pollitika dluhových pyramid v " západním" světě narazila již na své dno. V USA například navyšují své hospodářské výsledky (HDP) pomocí dluhů spotřebitelů. U nás je to v mnohem menší míře,ale již to vidíme denně. Mnoho lidí má půjčky,které nemůže nikdy splatit. Vzniká " šedá" ekonomika,která negeneruje daně a ještě vysává peníze ze sociálních programů. Systém exekutorů a vymahačů nemůže být efektivní. Kde vzít na dlani chlup,když tam není ?

Také není hospodářství v takovém stavu,kdy se může udělat černá čára a začít znova. To šlo dělat za bývalých válek,ale vždy bylo něco za něco.

Rusko mnohé vyřešilo obrovskou inflací a má šanci přežít se ztrátami do výše minimálně 30 %.

V EU se počítá s 30- 50 % snížením výkonů a v USA to bude ještě více.

To otevírá možnosti nového uspořádání chodu lidské společnosti,kde se začnou realizovat nové principy financování života lidí.Samozřejmě nepůjde o žádné komunistické principy,kdy každý dostane cokoliv,co potřebuje,ale začne to snižováním rozsahu pracovního nasazení a placením jakýchsi nepodmíněných minimálních dávek.Danit se bude výhradně spořeba pomocí nově koncipované DPH.Samozřejmě to bude jinak počítaná DPH,než je dnes.Mnoho významných Univerzit a ústavů již na všem pracuje.Některé státy to pomalu zavádějí.V bankovnictví se připravují na fungování bez placení úroků. Dnes tak fungují již Islámské banky a připravují se banky na principu Pravoslaví.

S tím souvisí obrovské změny sociálního, zdravotního a důchodového pojištění.Současné principy již nevyhovují. U nás nikdo moc nevěří novým zásadám přerozdělování při zavádění robotizace a umělé inteligence. Ale jiná cesta prostě není. Jsme na historickém zlomu a musíme si zvyknout. Nějaké šetření na stáří je nesmysl, stejně jako drobné individuální investování do neznámých projektů.

V každém případě bude časem líp a společnost rychle zapomene na problémy při přechodu epochy. Vždy to tak v historii bylo,jen staletí se změní na desetiletí a vše bude jinak.

Autor: Bedřich Dvořák | čtvrtek 9.8.2018 21:48 | karma článku: 15.09 | přečteno: 509x


Další články blogera

Bedřich Dvořák

Zestátnění studní je nesmysl, vyvrací fámu ministerstvo

Ministerstvo zemědělství se ohradilo proti informacím na sociálních sítích, že v rámci připravované novely vodního zákona bude možné „zestátnit“ studny na soukromých pozemcích a voda z nich by měla být k užitku všem lidem v obci.

11.8.2018 v 9:33 | Karma článku: 12.10 | Přečteno: 1162 | Diskuse

Bedřich Dvořák

proč vůbec jezdíme k moři ? A proč do Chorvatska ?

I před rokem 1989 se určitá část " vyvolených" dostávala na dovolenou do Jugoslavie. Po roce 1990 byly tyto cesty logickým vyústěním dřívější nedostupnosti. Putování za sluncem s plným autem konzerv vyústilo v částečné pogromy.

31.7.2018 v 22:00 | Karma článku: 19.05 | Přečteno: 1387 | Diskuse

Bedřich Dvořák

zase tu máme novou imigraci ?

"vlastenci" si již brousí kosy a vyrábějí řemdihy.Já bych mnohem více doporučoval knihu J.A.Bati z roku 1938."Budujme stát pro 40 000 000 lidí.". Samozřejmě je to skoro 100 let stará kniha ,ale pořád má cosi do sebe.

31.7.2018 v 19:54 | Karma článku: 7.54 | Přečteno: 529 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Mají pravdu, Prague Pride musíme zrušit

Migrofobové se shodnou s neonarcisty, že Pochod hrdosti neboli festivalová fraška Prague Pride musí být zrušena. Homosexualita nemůže být spojována s hrdostí, protože ohrožuje zdraví a zdravý rozum našich většinových spoluobčanů.

14.8.2018 v 22:00 | Karma článku: 16.06 | Přečteno: 1286 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Zestátnění studní je nesmysl, vyvrací fámu ministerstvo

Ministerstvo zemědělství se ohradilo proti informacím na sociálních sítích, že v rámci připravované novely vodního zákona bude možné „zestátnit“ studny na soukromých pozemcích a voda z nich by měla být k užitku všem lidem v obci.

11.8.2018 v 9:33 | Karma článku: 12.10 | Přečteno: 1162 | Diskuse

Josef Barta

Proudy vody, záplavy a následné sucho? Kde zůstal selský rozum a zkušenosti?

Rádoby odborníci na MŽP rozdávají velké peníze na dotacích na zachycování vody do nádrží, ale vodu, která při deštích padá z nebe, nechávají s klidem odtéct řekami mimo naše území.

10.8.2018 v 14:26 | Karma článku: 42.26 | Přečteno: 3513 | Diskuse

Karel Trčálek

Podle pana Větvičky nejsou hrdinové vojáci, ale sebevražedný atentátník

Ten byl, na rozdíl od vojáků, ve správný čas na správném místě. Stejně jako Mašínové, když podřezávali svázaného policistu, který byl naopak v blbý čas na blbém místě a komunisté z něj dělají hrdinu!

7.8.2018 v 17:56 | Karma článku: 25.30 | Přečteno: 1911 | Diskuse
Počet článků 689 Celková karma 17.25 Průměrná čtenost 955
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........
Najdete na iDNES.cz