Máme se hrůzou klepat ? Co nám přinese rok 2019 ?

28. 12. 2018 13:31:35
Určité množství lidí nejen v Evropě a u nás má strach z Ruska. Vymýšlejí nesmyslné teorie propojené ještě se strachem z Číny. Ta Čína je dost realistická, i když nějaké imperiální výboje nejsou v jejich filosofii možné.

Současný vědecký svět se obrací mnohem více k duchovním záležitostem a nový kvantový pohled se dosud nedostal lidem pod kůži.Těžko můžeme vidět a chápat, že naše realita je pouze odraz naší mysli.

My jsme v Česku vychovaní za posledních 100 let k zvláštnímu ateismu,který nám umožnil přežít i kruté doby 20 století. Podobně jsou na tom i v Německu,Francii a bývalých státech sovětského bloku.

Existuje skupina lidí,kteří se údajně probudili a prohlašují,že jsou těmi správnými křesťany. Jen jim chybí to duševní vzdělání a osvícení, a tak hledají a padají zpět do nevědomosti ještě záludnější.

Dnešní svět se dostal na hranici,kdy se většina zásad křesťanství vytratila. Svět je nesplatitelně zadlužen a úrok se dostal do kategorie zisku a výdělku. Muslimové nás varují,že již dál nemůžeme takto fungovat a prorůstání církve do politiky není správná cesta. Další vlna kritiky zaznívá z Pravoslaví.

V naší oblasti jde právě o to Pravoslaví a návrat duchovna do púvodních správných kolejí. Ideální by bylo zrušit některé mocenské úvahy a změnit schizma z roku 1054, kdy kardinál Humbert de Silva Candida exkomunikoval konstantinopolského patriarchu Michaela Kerullaria a všechny, kteří s ním stejně smýšlejí (tedy prakticky celou Východní církev), který v reakci na to následně exkomunikoval konkrétní původce klatby, papežské legáty, ale nikoliv už tehdejšího papeže sv. Lva IX., který je poslal. Na celé schizma existují dva různé pohledy oddělených církví resp. skupin.

Velké napětí mezi katolíky a pravoslavnými panuje na Balkáně, což je způsobeno zejména nacionálními vášněmi mezi převážně katolickými Chorvaty a převážně pravoslavnými Srby.

Špatné vztahy panují také ve východní Evropě, zejména v Rusku, které ruská pravoslavná církev považuje za své kanonické území a nelibě nese struktury katolických církví, které zde působí. Přitom sama západní Evropa situaci komplikuje, když tam zakládá své farnosti,, protože toto kanonické území neuznává.

Stálým zvláštním ohniskem sporů jsou východní katolické církve, které sdílejí se svými pravoslavnými protějšky bohoslužebný ritus a jsou zpravidla bývalými částmi pravoslavné církve. Nejzřetelnější je tento problém v zemích bývalého východního bloku, kde je zvýrazněn majetkovými spory, které mají původ v násilném připojení několika řeckokatolických církví k pravoslavné církvi ve 40. a 50. letech 20. století.

Z těchto pohledů se nám jeví dnešní situace úplně jinak.

V USA je celá církev velmi podivná a jde o slepenec vášní, podvodů a zištných praktik. Kupodivu i velký filosof T.G.Masaryk se nechal unést filosofií v USA a snažil se tady zavádět podobné duchovní postupy. Vybudoval si sám určitý kult neomylnosti a další vývoj pokračoval až do dneška.

Pro některé "vlastence" je T.G.M dokonce jakási božská postava.

Vliv katolické církve upadá a lidé si uvědomují,že návrat majetku církvím může způsobit jejich likvidaci.Údajně existují již tajné dohody mezi Muslimy,Papežem a Pravoslavím, které mají vše vyřešit.

Možná někde ano, i když Praha je kultovní místo Židů a to bude asi silnější. Proto i současné snahy prezidenta Zemana směřují jiným směrem,než se očekává.Těžko říkat,že jde o osvícení, a nebo jde o kalkul.

Budoucnost má připadnout Pravoslavným duchovním směrům a dojde prakticky k obrovským změnám v křesťanství.

Otevřely se archivy ( Putin v roce 2013) o Velké Tartarii v Rusku i Vatikánu.Uveřejněné informace jsou dost šílené. Souvislost s Napoleonskými výboji tak dostává novou náplň a utajení této nedaleké historie v 18. a 19. století je pro dnešní vědu dost nepochopitelné.

Bez duchovního přístupu a správných informací se nemůžeme dostat dále. Někdo hledá Slovanskou vzájemnost a někdo se zamiloval do nacistických přístupů z dob Hitlera.

V roce 2019 se tyto změny mají již projevit i na veřejnosti. Trump je určitě figurka,která má těmto změnám pomoci. Putin je na tom úplně stejně.

U nás nemáme žádné duchovní vůdce a politika nehledá nic duchovního také. Velikost Česka je tak zanedbatelná,že to světovému vývoji vůbec nevadí.

Jen vykřikující neználkové budou strašit Ruskem a Čínou a zapomenou na to,že jsou i jiné hodnoty a směry vývoje.

zdroje internet,Wikipedie

Autor: Bedřich Dvořák | pátek 28.12.2018 13:31 | karma článku: 14.69 | přečteno: 419x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Zavrhneme Bacha i klasické Varhany ?

To,že bylo klasické komorní "A" změněno záhadně někdy kolem roku 1953 někdo ví.Ale,že to ladění nástrojů není žádné dogma se ví již méně.Nejde jen o varhany ale o mnoho jiných nástrojů,které tvoří tón určitou mechanickou cestou.

16.1.2019 v 12:02 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 566 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dnešní akce v Paříži není již moc velká srandička

Ruská propaganda uvádí,že protesty "žlutých vest " jsou placeny agenty s USA. Jde prý o narušení pořádku v EU,kdy sílí protesty na všech stranách.Zde je přímý přenos z Paříže : https://cz.sputniknews.com/video/201901128919997

12.1.2019 v 13:37 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 521 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Chápeme změnu duševna na zemi ?

Přátelé starých pořádků nejsou jen bývalí příslušníci vyvolené strany. Dnes je to i nová generace,která má značně vymyté mozky. Není to ani nějaký Orwelovský záměr,ale další etapa vývoje lidské společnosti.Prostě to tak je

7.1.2019 v 11:36 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 334 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jak a kdy se rozpadne Ukrajina ?

Při rozpadu SSSR se z ruzných důvodů dělaly obrovské chyby. U Ukrajiny šlo o denuklearizaci, protože tam bylo dost nukleárních zbraní.Tenkrát Ukrajina spolupracovala,protože měl nastat mír a neutrální statut oblasti.

6.1.2019 v 20:16 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 1564 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Justiční lunapark „U Kočků“, aneb „poslední prodloužená jízda…“

Dne 28. září 2018 při bezohledné jízdě pod vlivem alkoholu a drog havaroval na dálnici D 11 v okrese Nymburk vnuk provozovatele Matějské pouti Jan Kočka mladší.

22.1.2019 v 11:22 | Karma článku: 39.22 | Přečteno: 1602 | Diskuse

Libor Fleischhans

Stát ve státě, DEKRA a hnusný věci kolem...

Státem regulovaní majitelé STK drží při sobě jak nikdy předtím. Vyhazují auta, kterým nic není. Namísto ca 1.450,- Kč platili důchodci se zánovní Toyotou 3.400,- Kč jen proto, že technici i samotné DEKRY jsou odborností úplně mimo

22.1.2019 v 7:37 | Karma článku: 32.34 | Přečteno: 1109 | Diskuse

Zdenek Horner

Sweet brexit aneb nenechte umrznout bližního

Nechme šílející Británii jejímu konzervativnímu bláznění. Ať si sebemrskačsky nadělí the hardest brexit v konzervativních disproporcích. Nemusíme na kontinentě trvat na konzervativním pojetí velikášství, smíme být modernější.

21.1.2019 v 12:44 | Karma článku: 4.93 | Přečteno: 427 | Diskuse

Veronika Valíková

O stáří a uzlu z popela

4. 1. 2019 řekl pro Aktuálně Bob Kartous, mluvčí společnosti EDUin i českých elfů bojujících na internetu proti dezinformacím, že některé regiony naší země budou kvůli odlivu mladých vzdělaných lidí chudnout, blbnout a stárnout.

20.1.2019 v 15:04 | Karma článku: 31.84 | Přečteno: 872 | Diskuse

Veronika Valíková

Prosím, nedávejte školství ČSSD!

V dubnu 2018 mi vyšla glosa, kterou jsem nestihla vložit na blog. Překvapivě je stále aktuální - jen bych pozměnila název: Nedávejte ani kousíček školství ČSSD. Nebo ještě aktuálněji: Nepouštějte ČSSD ani do školních jídelen!

18.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 733 Celková karma 23.82 Průměrná čtenost 962
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz