Máme radost- zase se zdražuje. Bude líp ?

2. 01. 2019 10:37:24
Vysvětlovat lidem,že se zdražit musí, je nesmysl. Zdůvodňovat to cenami v okolních státech je zlotřilost. A vrchol všecho je například věta, kterou jsem nedávno četl v diskusi. To je skoro na speciální cenu za pitomost.

Cituji :

Hlupák jste vy, protože netušíte, že ten váš Čez není jediným dodavatelem energií v ČR, máme jich tu dost a jsou soukromé. A když ten váš milovaný Čez zvýší ceny, není nic jednoduššího než změnit dodavatele. Jasný?

Asi je tu i několik bezvýznamných menších výrobců elektrické energie,ale distribuční systém vlastní ČEZ. Povolený trik s oddělenými distribučními cestami je jen obrovský podvod na lidi.

Těch distributorů jsou desítky a bezpracně získávají obrovské zisky na úkor občanů.Část vlastní mafiánská struktura a přidali se i " vyvolení" z jiných oblastí.

Jak může elektrická energie vyráběná jednou společností ČEZ prodávat energii desítkám společností a tyto společnosti si prý mezi sebou konkurují a tak se máme radovat. Ekonomické perpetuum Mobile to není ? To je tvorba nějakých hodnot ?

Jsou dvě cesty :

uvalení speciální daně na tyto společnosti z důvodů monopolizace,ale to je také nesmysl. Daně by se promítly okamžitě do ceny a smáli by se státní úředníci,jak jsou geniální.Ti se smějí již dnes.

A nebo zaspolečenštit( znárodnit) takové podniky typu :

zdroje vody, plynu,dovoz plynu, výroba elektrické energie a její rozvody, celý bankovní systém,telekomunikační služby a podobně.. Je to sice návrat o 30 let zpátky,ale ono to tenkrát fungovalo ! A není nutno trvat na pitomostech , i když to tenkrát vypadalo jako revoluční řešení. Ony ty revoluce v národním hospodářství nefungují nikdy optimálně. I Číňané budou mít problémy se soukromým sektorem.

Situace je obdobná ve všech nových zemích EU, i když již moc nové nejsou. Tak jsou to systémové chyby !

Přichází nové uspořádání světového hospodářství a tam nějaké nesmysly "pravicových",hlasatelů jediné pravdy již neobstojí.

Ostatně nějaké rozdělování na pravici,levici,střední proudy a podobně ztratí při nasazení umělé inteligence smysl.

Volené orgány by měly být výhradně v místních podmínkách,tzn u obcí a měst. Kraje jsou již přežitek a velmi zbytečný.

Systém budovaný na ministerstvech je totálně nesmyslný a plně tyto práce nahradí promyšlená digitalizace veřejné správy..

Jenže vidíme skutečnost

O kolik se zmenšil počet zbytečných úředníků při nasazení moderní výpočetní techniky ?: Raději to stát nikde nepublikuje.

Pamatuji si, jak v roce 1989 na demonstracích v listopadu chodili demonstranti se dvěma lopatami a mezi nimi byl natažený transparent s texterm likvidaci zbytečných úředníků Tenkrát jsme tleskali- bylo to humorné a potřebné..

Mladá generace je zblblá úvahami o tržním hospodářství,které již minimálně 100 let nikde neexistuje.

Ona ta státní regulace začíná u daňového systému,povinných odvodů z mezd a povinných pojištění.Spotřební daně jsou jen třešničkou na dortu.

Velmi dobře si snad pomatujeme nesmyslné znehodnocování koruny intervenční politikou ČNB. Máme tuny nepoužitelných papírků a nikdo z toho nic nemá.Jde jen o optický klam k získání lepšího ratingu. I to je samozřejmě určitý podvod.

Lidé jsou zpracováváni k nákupu virtuálních měn,kde kurz je závislý výhradně na poptávce a nabídce. Vzniklý zisk či ztráta má nějaký vztah k realizaci užitné hodnoty ? Pochybuji.

Dále lidé vkládají peníze do zahraničních " makléřských" společností,které se tváří,že dokáží " vydělat" na machinacích v oblasti akciového trhu. Ten již léta fakticky neexistuje ve vztahu k zásadám kolektivního investování.

Není to hezké čtení a mnohým se jistě ježí i chlupy na celém těle. Mají hrůzu z návratu k socialistickému teroru ,který prý u nás panoval do 17.11.roku 1989.

Samozřejmě jsou dnes již pomalu neřešitelné problémy v oblasti korupce a rozkrádání státního( společenskáho) majetku. Když započítáme i nesmysly,které napáchala " nezávislá" ústřední Česká národní banka,tak jde každoročně o stovky miliard korun.

Je pravdou ,že se na mnoha věcech zásadně podepsala ČSSD i prezident Zeman.

Další stovky miliard korun mizí v černých dírách,kdy je velmi obtížné realizovat zahraniční obchod a trh přebírají"spolupracující" státy EU a společnosti z USA.

Jedinou jiskřičkou naděje je fakt totální nutnosti změnit celý ekonomicko -hospodářský systém ve spolupráci s celým světem,protože výše dluhů u jednotlivých států je nesplatitelná a navíc není prakticky komu.

Celková výše nesplácených dluhů již přesahuje tvorbu skutečných hodnot.Z toho jasně plyne,že řešení popisované v učebnicích použít nelze.

V roce 2019 se popisované trendy zrychlí a "moudré" hlavy v Bruselu budou muset vymýšlet další nesmyslná záchranná řešení. Vzhledem k volbám do Evropského parlamentu to budou líbivé kecy bez reálného podkladu.

Tak pozor - čas řešení se blíží a mnohé se vyřeší. Válka to již nebude,,protože nic neřeší.

Prostě - musí již být líp !

Autor: Bedřich Dvořák | středa 2.1.2019 10:37 | karma článku: 32.19 | přečteno: 1547x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Zavrhneme Bacha i klasické Varhany ?

To,že bylo klasické komorní "A" změněno záhadně někdy kolem roku 1953 někdo ví.Ale,že to ladění nástrojů není žádné dogma se ví již méně.Nejde jen o varhany ale o mnoho jiných nástrojů,které tvoří tón určitou mechanickou cestou.

16.1.2019 v 12:02 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 566 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dnešní akce v Paříži není již moc velká srandička

Ruská propaganda uvádí,že protesty "žlutých vest " jsou placeny agenty s USA. Jde prý o narušení pořádku v EU,kdy sílí protesty na všech stranách.Zde je přímý přenos z Paříže : https://cz.sputniknews.com/video/201901128919997

12.1.2019 v 13:37 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 521 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Chápeme změnu duševna na zemi ?

Přátelé starých pořádků nejsou jen bývalí příslušníci vyvolené strany. Dnes je to i nová generace,která má značně vymyté mozky. Není to ani nějaký Orwelovský záměr,ale další etapa vývoje lidské společnosti.Prostě to tak je

7.1.2019 v 11:36 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 334 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jak a kdy se rozpadne Ukrajina ?

Při rozpadu SSSR se z ruzných důvodů dělaly obrovské chyby. U Ukrajiny šlo o denuklearizaci, protože tam bylo dost nukleárních zbraní.Tenkrát Ukrajina spolupracovala,protože měl nastat mír a neutrální statut oblasti.

6.1.2019 v 20:16 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 1564 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Justiční lunapark „U Kočků“, aneb „poslední prodloužená jízda…“

Dne 28. září 2018 při bezohledné jízdě pod vlivem alkoholu a drog havaroval na dálnici D 11 v okrese Nymburk vnuk provozovatele Matějské pouti Jan Kočka mladší.

22.1.2019 v 11:22 | Karma článku: 39.17 | Přečteno: 1594 | Diskuse

Libor Fleischhans

Stát ve státě, DEKRA a hnusný věci kolem...

Státem regulovaní majitelé STK drží při sobě jak nikdy předtím. Vyhazují auta, kterým nic není. Namísto ca 1.450,- Kč platili důchodci se zánovní Toyotou 3.400,- Kč jen proto, že technici i samotné DEKRY jsou odborností úplně mimo

22.1.2019 v 7:37 | Karma článku: 32.21 | Přečteno: 1104 | Diskuse

Zdenek Horner

Sweet brexit aneb nenechte umrznout bližního

Nechme šílející Británii jejímu konzervativnímu bláznění. Ať si sebemrskačsky nadělí the hardest brexit v konzervativních disproporcích. Nemusíme na kontinentě trvat na konzervativním pojetí velikášství, smíme být modernější.

21.1.2019 v 12:44 | Karma článku: 4.93 | Přečteno: 427 | Diskuse

Veronika Valíková

O stáří a uzlu z popela

4. 1. 2019 řekl pro Aktuálně Bob Kartous, mluvčí společnosti EDUin i českých elfů bojujících na internetu proti dezinformacím, že některé regiony naší země budou kvůli odlivu mladých vzdělaných lidí chudnout, blbnout a stárnout.

20.1.2019 v 15:04 | Karma článku: 31.84 | Přečteno: 872 | Diskuse

Veronika Valíková

Prosím, nedávejte školství ČSSD!

V dubnu 2018 mi vyšla glosa, kterou jsem nestihla vložit na blog. Překvapivě je stále aktuální - jen bych pozměnila název: Nedávejte ani kousíček školství ČSSD. Nebo ještě aktuálněji: Nepouštějte ČSSD ani do školních jídelen!

18.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 733 Celková karma 23.82 Průměrná čtenost 962
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz