Chápeme politiku v USA ?

4. 01. 2019 10:45:15
Státní dluh USA dosáhl za posledních 70 let svého maxima. Těžko uvažovat,že to nemá hlubší smysl.Nevěřím,že v USA nerozumějí ekonomice úplně stejně, jako naši opoziční politikové

Během vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa se státní dluh USA zvýšil o dva biliony dolarů a dosáhl tak za posledních 70 let svého maxima. Informovala o tom televizní stanice CNN.

Na konci roku 2018 činil státní dluh USA 21,974 bilionů dolarů. Když Donald Trump na začátku roku 2017 nastoupil do úřadu, byl dluh o více než dva biliony menší. Rozpočtový úřad Kongresu USA odhaduje, že státní dluh představuje asi 78 % HDP země, což je ta nejvyšší hodnota od roku 1950.

Nikdo sice neví,co se bude dít, ale výše dluhu do roku 2028 má dosáhnout až 96 % HDP. Jeho velká část vznikne kvůli rekordní nízké sazbě daně z příjmů právnických osob, která se sníží na 20 %.

Vše je založeno na prosté důvěře celého světa,že se USA z problémů dostanou. Ale musí se zásadně změnit hospodářský systém.Na rozdíl od keců politiků nikdo nechce nějaká hospodářská dramata v USA.

Řeči o nějakém projídání státního rozpočtu by již naši Fialové měli nahradit odbornými závěry a porovnáním vývoje ve světě. Po letech se i konzervativní úvahy Václava Klause míjí účinkem.Každý vystudovaný ekonom musí situaci vidět poměrně jasně. Zákonitě musí nastat změna.

Nastává prostě jiná doba a nějaké hospodářské výsledky nějakého státu se musí hodnotit z pohledu budoucnosti.Zkrachovat může maximálně nějaká oddělená ekonomika a i to má jen spekulativní charakter.

Kevin Hassett, předseda Rady ekonomických poradců Bílého domu, uvedl, že Trump je růstem státního dluhu velmi znepokojen. A údajně prezident požadoval, aby každé ministerstvo snížilo svůj rozpočet o 5 %. To je sice vůči voličům hezké gesto,ale nic to neřeší.

Splatit takový dluh prostě nelze. A náhradní řešení národohospodáři buď nemají a nebo ho tají před veřejností.

Chaos v bankovním systému je horší než válka. V malém jsme si to užili i tady pro roce 1990.

V roce 2016 Trump slíbil, že se státního dluhu zbaví během osmi let. Výše dluhu skutečně začala počátkem roku 2017 klesat, ale následně začala kvůli změnám v daňové legislativě znovu růst.

Když se plánuje inflace jako podpora hospodářského růstu,tak to prostě současnými prostředky nelze řešit. I na naše poměry fantastická finanční ztráta České Národní banky se také nějak přehlíží a komentuji se plánované schodky státního účtu. A ta ztráta je mnohem vyšší a také ji nelze nijak splatit. Lze na vše jen zapomenout. A nic se neděje. Účtované dluhopisy byly kupovány výhradně spekulativně a souvisí to s vývojem pokynů MMF a plánů z Bruselu.

Na druhou stranu nějaký útěk z EU neřeší vůbec nic.

Ani Brexit nic neřeší a je to dnes jen takové plácnutí do tiché vody.

Doba ještě nedozrála k nějakému revolučnímu řešení a vyprávějí se nesmyslné válečné pohádky s cílem zachování vojenského rozpočtu,který je vlastně nařízen zvenčí.

Je nutno zachovat klid a využívat současnosti.Jsme funkční pouze v propojení ekonomik Německa a dalších států. Čínu nezastavíme žádným administrativním opatřením. USA se stáhnou a budou problémy řešit vlastní politikou. Zajímavý vývoj je v Rusku a možná je i inspirativní. Rusko není SSSR !

Ale propojování ekonomik začne asi právě na území bývalého SSSR. Zcela z pragmatických důvodů,protože nějaké dárky ze "západu" již nebudou. Maximálně bude pokračovat čištění vojenských skladů, kde je vojenský nepotřebný materiál. U nás asi máme již dost vyčištěno.

Tady nám ještě pár roků vydrží automobilový Boom,ale Čína již je dál. Stejně jako jsou veškeré elektronické přístroje z Číny dnes,budou v budoucnosti i automobily. Motorky zde již jsou skoro výhradně čínské a japonské.

Kritici nářadí musí přestat kupovat profesionální výrobky ze zdejších supermarketů. Stát,který je největším výrobcem skoro všeho, má jistě i nářadí na světové úrovni k dispozici.

Ve výrobě plastických hmot ,barev a nátěrů je Čína také vepředu. Osvětlovací technika již není skutečně vyráběna jinde. Komponenty jsou z Číny. Stejně tak solární panely. Výroba v USA prakticky nezačala a vše skončilo na základě vysokých výrobních nákladů..

Jak zvládnou v Číně budoucí vývoj celé společnosti moc nechápeme. Třeba to je také správná cesta. Zatím se jen divíme a nechápeme.Ještě,že se tam nějaký výrobce podívá třeba s prezidentem Zemanem. Lze tam nalézat úspory i nová řešení.

Vše se dá změnit jedině zavedením nového světového hospodářského systému,kde globalizace již nebude vnímána jako něco hrozného.

Nemám rád používané heslo - " Lépe již bylo "

Musí být líp !

Autor: Bedřich Dvořák | pátek 4.1.2019 10:45 | karma článku: 19.56 | přečteno: 679x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Zavrhneme Bacha i klasické Varhany ?

To,že bylo klasické komorní "A" změněno záhadně někdy kolem roku 1953 někdo ví.Ale,že to ladění nástrojů není žádné dogma se ví již méně.Nejde jen o varhany ale o mnoho jiných nástrojů,které tvoří tón určitou mechanickou cestou.

16.1.2019 v 12:02 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 566 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dnešní akce v Paříži není již moc velká srandička

Ruská propaganda uvádí,že protesty "žlutých vest " jsou placeny agenty s USA. Jde prý o narušení pořádku v EU,kdy sílí protesty na všech stranách.Zde je přímý přenos z Paříže : https://cz.sputniknews.com/video/201901128919997

12.1.2019 v 13:37 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 521 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Chápeme změnu duševna na zemi ?

Přátelé starých pořádků nejsou jen bývalí příslušníci vyvolené strany. Dnes je to i nová generace,která má značně vymyté mozky. Není to ani nějaký Orwelovský záměr,ale další etapa vývoje lidské společnosti.Prostě to tak je

7.1.2019 v 11:36 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 334 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jak a kdy se rozpadne Ukrajina ?

Při rozpadu SSSR se z ruzných důvodů dělaly obrovské chyby. U Ukrajiny šlo o denuklearizaci, protože tam bylo dost nukleárních zbraní.Tenkrát Ukrajina spolupracovala,protože měl nastat mír a neutrální statut oblasti.

6.1.2019 v 20:16 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 1564 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Justiční lunapark „U Kočků“, aneb „poslední prodloužená jízda…“

Dne 28. září 2018 při bezohledné jízdě pod vlivem alkoholu a drog havaroval na dálnici D 11 v okrese Nymburk vnuk provozovatele Matějské pouti Jan Kočka mladší.

22.1.2019 v 11:22 | Karma článku: 39.01 | Přečteno: 1583 | Diskuse

Libor Fleischhans

Stát ve státě, DEKRA a hnusný věci kolem...

Státem regulovaní majitelé STK drží při sobě jak nikdy předtím. Vyhazují auta, kterým nic není. Namísto ca 1.450,- Kč platili důchodci se zánovní Toyotou 3.400,- Kč jen proto, že technici i samotné DEKRY jsou odborností úplně mimo

22.1.2019 v 7:37 | Karma článku: 32.21 | Přečteno: 1098 | Diskuse

Zdenek Horner

Sweet brexit aneb nenechte umrznout bližního

Nechme šílející Británii jejímu konzervativnímu bláznění. Ať si sebemrskačsky nadělí the hardest brexit v konzervativních disproporcích. Nemusíme na kontinentě trvat na konzervativním pojetí velikášství, smíme být modernější.

21.1.2019 v 12:44 | Karma článku: 4.93 | Přečteno: 425 | Diskuse

Veronika Valíková

O stáří a uzlu z popela

4. 1. 2019 řekl pro Aktuálně Bob Kartous, mluvčí společnosti EDUin i českých elfů bojujících na internetu proti dezinformacím, že některé regiony naší země budou kvůli odlivu mladých vzdělaných lidí chudnout, blbnout a stárnout.

20.1.2019 v 15:04 | Karma článku: 31.84 | Přečteno: 872 | Diskuse

Veronika Valíková

Prosím, nedávejte školství ČSSD!

V dubnu 2018 mi vyšla glosa, kterou jsem nestihla vložit na blog. Překvapivě je stále aktuální - jen bych pozměnila název: Nedávejte ani kousíček školství ČSSD. Nebo ještě aktuálněji: Nepouštějte ČSSD ani do školních jídelen!

18.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 733 Celková karma 23.82 Průměrná čtenost 962
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz