Jak a kdy se rozpadne Ukrajina ?

6. 01. 2019 20:16:30
Při rozpadu SSSR se z ruzných důvodů dělaly obrovské chyby. U Ukrajiny šlo o denuklearizaci, protože tam bylo dost nukleárních zbraní.Tenkrát Ukrajina spolupracovala,protože měl nastat mír a neutrální statut oblasti.

Když se podíváme na mapu,tak mnohé chápeme. Rusko si vyjednalo zvláštní statut Sevastopolu a tím pádem mělo vojenskou základnu v Černém moři. Ostatně Rusové považují Černé moře za vnitrozemské moře Ruské federace a SNS neboli společenství nezávislých států. Jedná se o Arménii, Ázerbájdžán, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Moldavsko, Rusko, Tádžikistán a Uzbekistán. Ukrajina přístupovou smlouvu nikdy neratifikovala a zachovala si status pozorovatele. 19. března 2014 v souvislosti s anexí Krymu Ruskem oznámila odchod z tohoto společenství. Turkmenistán přerušil své stálé členství 26. srpna 2005 a je v současné době přidruženým členem. 12. srpna 2008 oznámila Gruzie odchod ze SNS. 14. srpna pak gruzínský parlament vzhledem k ozbrojenému konfliktu s Ruskem hlasováním anuloval smlouvy o členství v SNS.

Proto i toto společenství neplní své původní cíle.Rusko určitým nátlakem udržuje funkčnost celého systému a pragmatismus donutí ostatní členy spolupracovat.Není to sice moc demokratické řešení ale vše je možné.

Rusko očekává i pragmatické připojení části Turecka v nějaké formě do společenství.

A co samotná Ukrajina.

Jde o mnohonárodnostní stát,kde žije obrovské množství etnických skupin a trvají snahy o nové řešení tehdejších domluv při rozpadu SSSR. Západní část Ukrajiny byla historicky připojena více k evropským zemím,které se dnes rozkládají v oblasti Maďarska,Rumunska a Polska, případně bývalého Československa. Chybou bylo i založení Moldavska ve formě,která je tam dnes. Mezi hranici s Ukrajinou je enkláva Podněstří, která se musí také nějak vyřešit.

Rusko má zájem o celé pobřeží Černého moře od Oděsy k ruským hranicím , a to včetně pobřeží Azovského moře.Krym byl připojen pravděpodobně jako poslední enkláva určitým násilím.

Samozřejmě se vše může řešit určitou autonomií jednotlivých oblastí pod mezinárodní kontrolou.Lépe řečeno se musí vše vyřešit pragmaticky,rozumně a bez nějakého kontrolování a donucování.

Myslím si,že již skončilo budování Ruského imperia, a zájem Ruska se přesune na oblast Sibiře a Dálného Východu. Čína tam má své zájmy a USA také.

Dnes nejde vůbec o nějaká území na Ukrajině, v Rusku nebo i v České republice. Jde o novou kvalitu vzájemných vztahů,které se silně poškodily. Řeči o nějaké Vyšegrádské V4 nebere nikdo v EU vážně. Je to mrtvý projekt,který nemá naději na přežití.

Nějaké experimentování s dočasným vystupováním z EU jen ukazuje neschopnost politiků něco reálně řešit.

Vývoj společenství lidí ve světě došel do fáze,kdy nastává a projevuje se nová doba. Kdysi bylo různé stěhování národů a dnes jde o něco vzdáleně podobného. Vůbec již nejde o nějaké náboženské vášně a zabírání území. Území vhodného k životu je dost a budoucí využitelné technologie vše znásobí.

I Čína předpokládá obrovský pokles počtu obyvatelstva zaviněného chybnou demokrafickou politikou dřívějšího režimu. Ideální stav nastane v Indii a Africe. Čína musí zajistit obrovské množství imigrantů pro chod celé země.A na tomto projektu se již velmi pracuje.

Problémy Ukrajiny se jistě vyřeší ke spokojenosti veškerého obyvatelstva. Je nejvyšší čas a je jasné,že se na všem intenzivně pracuje.Jen vnější obraz připomíná divadlo či panoptikum. Asi to jinak nelze pragmaticky dělat.

Lid potřebuje chléb a hry. A to úplně všude.Na jaké straně pomyslných hranic bude žít ho vlastně vůbec nazajímá.Stejně jsou to již většinou jen nesmyslné čáry na mapě.

Proto musí již přijít obrat a jistě přijde.

Bude líp !

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 6.1.2019 20:16 | karma článku: 17.33 | přečteno: 1564x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Zavrhneme Bacha i klasické Varhany ?

To,že bylo klasické komorní "A" změněno záhadně někdy kolem roku 1953 někdo ví.Ale,že to ladění nástrojů není žádné dogma se ví již méně.Nejde jen o varhany ale o mnoho jiných nástrojů,které tvoří tón určitou mechanickou cestou.

16.1.2019 v 12:02 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 566 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dnešní akce v Paříži není již moc velká srandička

Ruská propaganda uvádí,že protesty "žlutých vest " jsou placeny agenty s USA. Jde prý o narušení pořádku v EU,kdy sílí protesty na všech stranách.Zde je přímý přenos z Paříže : https://cz.sputniknews.com/video/201901128919997

12.1.2019 v 13:37 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 521 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Chápeme změnu duševna na zemi ?

Přátelé starých pořádků nejsou jen bývalí příslušníci vyvolené strany. Dnes je to i nová generace,která má značně vymyté mozky. Není to ani nějaký Orwelovský záměr,ale další etapa vývoje lidské společnosti.Prostě to tak je

7.1.2019 v 11:36 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 334 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Justiční lunapark „U Kočků“, aneb „poslední prodloužená jízda…“

Dne 28. září 2018 při bezohledné jízdě pod vlivem alkoholu a drog havaroval na dálnici D 11 v okrese Nymburk vnuk provozovatele Matějské pouti Jan Kočka mladší.

22.1.2019 v 11:22 | Karma článku: 39.22 | Přečteno: 1604 | Diskuse

Libor Fleischhans

Stát ve státě, DEKRA a hnusný věci kolem...

Státem regulovaní majitelé STK drží při sobě jak nikdy předtím. Vyhazují auta, kterým nic není. Namísto ca 1.450,- Kč platili důchodci se zánovní Toyotou 3.400,- Kč jen proto, že technici i samotné DEKRY jsou odborností úplně mimo

22.1.2019 v 7:37 | Karma článku: 32.34 | Přečteno: 1113 | Diskuse

Zdenek Horner

Sweet brexit aneb nenechte umrznout bližního

Nechme šílející Británii jejímu konzervativnímu bláznění. Ať si sebemrskačsky nadělí the hardest brexit v konzervativních disproporcích. Nemusíme na kontinentě trvat na konzervativním pojetí velikášství, smíme být modernější.

21.1.2019 v 12:44 | Karma článku: 4.93 | Přečteno: 427 | Diskuse

Veronika Valíková

O stáří a uzlu z popela

4. 1. 2019 řekl pro Aktuálně Bob Kartous, mluvčí společnosti EDUin i českých elfů bojujících na internetu proti dezinformacím, že některé regiony naší země budou kvůli odlivu mladých vzdělaných lidí chudnout, blbnout a stárnout.

20.1.2019 v 15:04 | Karma článku: 31.84 | Přečteno: 872 | Diskuse

Veronika Valíková

Prosím, nedávejte školství ČSSD!

V dubnu 2018 mi vyšla glosa, kterou jsem nestihla vložit na blog. Překvapivě je stále aktuální - jen bych pozměnila název: Nedávejte ani kousíček školství ČSSD. Nebo ještě aktuálněji: Nepouštějte ČSSD ani do školních jídelen!

18.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 733 Celková karma 23.82 Průměrná čtenost 962
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz