Chápeme změnu duševna na zemi ?

7. 01. 2019 11:36:34
Přátelé starých pořádků nejsou jen bývalí příslušníci vyvolené strany. Dnes je to i nová generace,která má značně vymyté mozky. Není to ani nějaký Orwelovský záměr,ale další etapa vývoje lidské společnosti.Prostě to tak je

Na úvod uvádím,že uváděné názory jsou jen mé názory, a to bez jakéhokoliv záměru někoho o něčem poučovat či ovlivňovat.Ať si každý udělá svůj názor sám, případně ať ho sepíše a dá svoji kůži na trh také.To jsou zásady budoucí společnosti,kde žádný názor nebude a nemůže být tím správným a povoleným.

V Česku se považujeme mnohdy za něco nadřazeného. Politikové dnes znají ten správný názor a vědí jak to řešit. Jen pro to nic neudělají. Učitelé starší generace se museli překabátit a jen občas si zahrají na intelektuální partyzány. Obecně se ví, že hrát si na hrdiny se nevyplácí v žádné době. A to platí i dnes. Hony na čarodějnice jsou pro mnoho lidi příznakem jejich uspokojení. I v hospodách upadá politická debata úměrně s výší ceny zdražovaného piva. K volbám se již skoro nikomu nechce.

Úpřimně řečeno. Žádné volby nic nezlepší. Plujeme v celosvětovém proudu a náš hlas stejně není nikde slyšet. To si jen namlouváme. A je to normální stav !

Budují se soukromé občanské struktury v rámci volného času, i když ta obroda již upadá také.

Nyní jsme ve fázi čekání na něco,co musí jistě přijít.Jsme pragmatičtí a víme, že stavět barikády a oblékat žluté vesty není to pravé.Prý letos vyrazí do ulic i členové pohrobků bývalé nejlepší strany.Tím si zase odepíší část voličů.

Ti nahoře se již duševně pomátli a současný duševní život společnosti nechápou. Po 30 letech od roku 1989 by nejraději zahájili znovu pogromy na bývalé příslušníky jediné správné politické strany. Nyní se přemýšlí o likvidaci bývalých příslušníků KSČ v řadách justice.

Souvisí to s plánovaným snižováním stavů zbytečných neproduktivních úředníků. A tak se mohou zabít dvě mouchy jednou ranou. Důchody ti starší jistě dostanou slušné.

Bohužel se nediskutuje o duševním vývoji společnosti. I nejvyšší představitelé včetně Prezidenta i předsedy vlády pragmaticky přehodili výhybku na populistická hesla. Jejich protivníci hledají záchranu vůči voličům nepromyšlenými tahy a skončí se svojí letitou kariérou provokatérů. Chybou je,že máme pořád stejný volební systém,který již neodpovídá potřebám rozvoje společnosti. Rok 2017 a 2018 ukázal ve vší nahotě tento neudržitelný stav.

V diskusních příspěvcích kdekoliv exhibují duševně narušení jedinci a chovají se jako soudruzi před 50 lety. Jen používají jiné, pozměněné fráze a kecy. Mnoho lidí to vidí a již nemá náladu a sílu je správně usměrnit.Protiruské kecy komunistobijců již každého unavují.Opravdu mají takový strach z Rusů ? Nevěřím, protože na druhou stranu se Ruské společnosti vysmívají. A navíc hloupě.

Na začátku roku vytvořili zasvěcení mnoho prorockých slov. Buď jsou to dvojsmyslné řečičky a nebo nějaké nebezké znamení určitě vše změní.

Z Papeže udělali šelmu satana a určité ekumenické snahy naberou na síle. Spojení monoteistických církví je na pořadu dne. V těchto dnech se radují určité kruhy na Ukrajině,že mají svoji jedinou církev. Nevědí,že to jen začátek konce.Východní část světové společnosti je v klidu.Naše problémy je moc nezajímají.

Naše náboženské problémy řeší jen úzká skupinka zasvěcených. Věřící mají již jiné názory a jen hrstka těch "hluboce" věřících se chytá svého stébla.

Samozřejmě každý starší člověk dříve nebo později pochopí,že určitá víra je potřebná. Každého život naučil. A pokud mluví pravdu,tak to i přizná. Je jedno, zda to byl nějaký funkcionář v době před rokem 1989. Vesměs to byla stejně jen taková pragmatická hra na politiku.

Zajímavý vývoj je například v Iránu. Ten se silně otevírá světu a ortodoxní Islám tam má minimální vliv i když je to teokratický stát.Údajně je to vyvolená společnost, která naváže na slávu a sílu Persie.

Odvážné politické gesto je odjezd jejich vojenské flotily k břehům USA.Zcela určitě to je akce hluboce koordinovaná s dalšími.

Snad to je dobře a nic se nestane.

Snad bude v roce 2019 líp !

Autor: Bedřich Dvořák | pondělí 7.1.2019 11:36 | karma článku: 10.39 | přečteno: 334x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Zavrhneme Bacha i klasické Varhany ?

To,že bylo klasické komorní "A" změněno záhadně někdy kolem roku 1953 někdo ví.Ale,že to ladění nástrojů není žádné dogma se ví již méně.Nejde jen o varhany ale o mnoho jiných nástrojů,které tvoří tón určitou mechanickou cestou.

16.1.2019 v 12:02 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 566 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dnešní akce v Paříži není již moc velká srandička

Ruská propaganda uvádí,že protesty "žlutých vest " jsou placeny agenty s USA. Jde prý o narušení pořádku v EU,kdy sílí protesty na všech stranách.Zde je přímý přenos z Paříže : https://cz.sputniknews.com/video/201901128919997

12.1.2019 v 13:37 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 521 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jak a kdy se rozpadne Ukrajina ?

Při rozpadu SSSR se z ruzných důvodů dělaly obrovské chyby. U Ukrajiny šlo o denuklearizaci, protože tam bylo dost nukleárních zbraní.Tenkrát Ukrajina spolupracovala,protože měl nastat mír a neutrální statut oblasti.

6.1.2019 v 20:16 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 1564 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Justiční lunapark „U Kočků“, aneb „poslední prodloužená jízda…“

Dne 28. září 2018 při bezohledné jízdě pod vlivem alkoholu a drog havaroval na dálnici D 11 v okrese Nymburk vnuk provozovatele Matějské pouti Jan Kočka mladší.

22.1.2019 v 11:22 | Karma článku: 39.22 | Přečteno: 1603 | Diskuse

Libor Fleischhans

Stát ve státě, DEKRA a hnusný věci kolem...

Státem regulovaní majitelé STK drží při sobě jak nikdy předtím. Vyhazují auta, kterým nic není. Namísto ca 1.450,- Kč platili důchodci se zánovní Toyotou 3.400,- Kč jen proto, že technici i samotné DEKRY jsou odborností úplně mimo

22.1.2019 v 7:37 | Karma článku: 32.34 | Přečteno: 1111 | Diskuse

Zdenek Horner

Sweet brexit aneb nenechte umrznout bližního

Nechme šílející Británii jejímu konzervativnímu bláznění. Ať si sebemrskačsky nadělí the hardest brexit v konzervativních disproporcích. Nemusíme na kontinentě trvat na konzervativním pojetí velikášství, smíme být modernější.

21.1.2019 v 12:44 | Karma článku: 4.93 | Přečteno: 427 | Diskuse

Veronika Valíková

O stáří a uzlu z popela

4. 1. 2019 řekl pro Aktuálně Bob Kartous, mluvčí společnosti EDUin i českých elfů bojujících na internetu proti dezinformacím, že některé regiony naší země budou kvůli odlivu mladých vzdělaných lidí chudnout, blbnout a stárnout.

20.1.2019 v 15:04 | Karma článku: 31.84 | Přečteno: 872 | Diskuse

Veronika Valíková

Prosím, nedávejte školství ČSSD!

V dubnu 2018 mi vyšla glosa, kterou jsem nestihla vložit na blog. Překvapivě je stále aktuální - jen bych pozměnila název: Nedávejte ani kousíček školství ČSSD. Nebo ještě aktuálněji: Nepouštějte ČSSD ani do školních jídelen!

18.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 733 Celková karma 23.82 Průměrná čtenost 962
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz