Musíme pořád soutěžit na úkor jiných ?

11. 02. 2019 12:21:10
Náš současný systém, v kterém žijeme je údajně založen na soutěživosti.Jen se nám veškeré hodnoty dostaly někam jinam,než chceme. Základní myšlenky kapitalismu jsou založeny na soutěživosti a zásluhovosti. To je v podstatě dobré.

Dnes bohužel vidíme,že zloději a podvodníci se prohlašují za geniální podnikatele.Jak mohou lidé soutěžit mezi sebou,když má každý jiné výchozí podmínky a každý je před vesmírem jedinečnou bytostí ? Proč by se měli lidé vzájemně likvidovat hospodářsky a fyzicky ?

Podobné je to se zásluhovostí. Když někdo pracuje v prostředí,kdy společnost neumí zlepšit podmínky a on si ničí zdraví a život ? Je to nějaká zásluhovost ?

Zásluhu mají jen rodiče,když zplodí nového člověka. Ale tento geniální počin zničí výchovou dětí a postojem k celé společnosti.

Problém s cikány,muslimy.židy a podobně není v jejich rasové podřízenosti či nadřazenosti,ale ve výchově v rodině a ve výchově ve společnosti.

Výzvy k nějaké umírněnosti jsou nesmyslné,když společnost nedokáže vytvořit optimální vzdělávací systém. A veškerá náboženství bohužel jen potlačují přirozenou touhu člověka poznávat nové možnosti.

Proč je dnes obrovský úpadek v křesťanské výchově a víře,když v Islámu jde vše dále k budoucnosti ?

Vytvářejí se záměrně různé nálady, které přinášejí nenávist,rasismus a fobie.

Moje generece zažila velké zklamání a šok v roce 1968. Ale dnešní podivný rasismus vůči všemu ruskému se nám již nelíbí. Učitelé musí říkat zase nepravdy,jako před rokem 1989. A vládní marketing to dokonce podporuje.

V hospodářských vztazích převládá boj o zničení konkurence. Vekerý bankovní a pojišťovací systém jen lže a překládá podvodné návrhy.

Tržní systém nemůže fungovat v oblastech,,kde je monopol. Monopol může mít jen stát s maximálními kontrolními mechanismy.Vše,co je nařízeno státem je vlastně monopol. Nějaké speciální zdanění nelze použít,protože by to zase zaplatil spotřebitel.

Soudní systém nemůže dobře fungovat, když všechny strany v procesu nemají stejné podmínky a zodpovědnost

Ve světové medicíně působí milony lidí,které jen zajímají peníze a podivný zisk. Desetitisíce druhů léčiv se dávají na trh v očekávání obrovských,podvodných zisků.

Systém chránění duševního vlastnictví degeneroval na korupční systém získávání neoprávněných výhod.

Systém, psaní blogů a vlogů je geniální záležitost dnešní doby. Jen mnoho čtenářů nemá sílu přinést svoji kůži na trh a tak je kritizují bez předkládání vlastních řešení a nápadů.

Když někdo napíše k těmto mým úvahám jen větu,že jsou to zase jen bláboly,tak chybí jeho pohled na svět a jeho myšlenky..Po nějaké době každý bloger na sebe natáhne takové party kritiků,že již nikoho nemůže brát vážně.

Sociální sítě typu facebook jsou také geniální,jen chybí ten společenský smysl některý věcí.

V této době se mnohé mění. Předpovědi již opatrně ukazují budoucí vývoj,který změní a zruší postavení mnoha elitních oborů bez náhrady.

Dokážete si představit,že nebudou potřeba lékaři,advokáti,či opraváři čehokoliv ? Nebo,že určité procento lidí nebude muset chodit do práce,aby měli prostředky pro život ?

Dokážete si představit,že osobní vlastnictví automobilů zanikne ? A s tím celý systém povinného pojištění. ?

Dokážete si představit,že energie bude prakticky zadarmo?. Stejně tak voda a likvidace odpadů.

Dokážete si představit,že mnoho výrob bude optimalizováno a 3 D tiskárny budou vyrávět jen podle skutečné potřeby ?

Většina lidí možná trochu chápe,jen tomu nevěří.Maximálně chápou,že vývoj jde ve spirále k vyšším společenským kvalitám.

Dokážeme si představit,že tzv "třetí svět" bude jednodušejí připraven k novým změnám ?

A Armády budou zrušeny ?

Určitě jde vývoj správným směrem. Je to vlastně přírodní zákon podložený naší zkušeností.

Prostě musí být líp !

Autor: Bedřich Dvořák | pondělí 11.2.2019 12:21 | karma článku: 9.73 | přečteno: 338x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Kdo se bojí federalizace Evropy ? Odpůrci EU či NATO ? Nebo pohrobci komunistů ?

Snad všichni vědí,že se musí EU přeformátovat. Úvahy o několikavrstvé demokracii vypouštějí " odborníci" i pitomci. Moc se od sebe neliší. Možná jen slovníkem.Jedno je jasné. Změny budou a budou dost zásadní.

20.2.2019 v 12:23 | Karma článku: 11.68 | Přečteno: 510 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Fenomén naší pitomosti.Zpráva o duševním zdraví společnosti.

Jistě jste si všimli,že mimo počmáraných zdí uměním graffiti se rozbíjejí okna. Kdekoliv se něco uzavře na delší dobu,tak přijdou lidé a rozbíjejí okna. Souvisí to s naší národní povahou,kdy si nevážíme cizí práce.

14.2.2019 v 10:11 | Karma článku: 16.26 | Přečteno: 458 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Svět se již opravdu zbláznil ?

U nás to vidíme krásně na výrocích předsedy vlády Babiše a členů jeho vlády i výrocích prezidenta Zemana. To nemůže být ovlivněno nějakou momentální indispozicí,to je již setrvalý stav.V zahraničí to je podobné a vidíme to denně..

7.2.2019 v 19:43 | Karma článku: 18.38 | Přečteno: 1253 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Odlišné sexuální chování jako nepřípustná hloupost?

Kdo v těchto otázkách může moralizovat? Katolíci chtějí umravňovat svět v době, kdy po desetiletích tutlání konečně svolali vlastní konferenci proti sexuálnímu zneužívání celibátními šílenci. Čtvrté pohlaví je celibátník.

21.2.2019 v 14:19 | Karma článku: 9.23 | Přečteno: 438 | Diskuse

Vašek Peričevič

Kauza: Petr Kramný - MUDr. Igor Dvořáček, nejpilnější znalec v České republice II.

Bývalý přednosta Ústavu soudního lékařství v Ostravě MUDr. Igor Dvořáček je duchem případu Petra Kramného a dle našeho názoru "Capo di Tutti Capi" v Ostravě. Po měsících investigativní práce přinášíme konkrétní účtované částky.

21.2.2019 v 10:57 | Karma článku: 40.11 | Přečteno: 3336 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo se bojí federalizace Evropy ? Odpůrci EU či NATO ? Nebo pohrobci komunistů ?

Snad všichni vědí,že se musí EU přeformátovat. Úvahy o několikavrstvé demokracii vypouštějí " odborníci" i pitomci. Moc se od sebe neliší. Možná jen slovníkem.Jedno je jasné. Změny budou a budou dost zásadní.

20.2.2019 v 12:23 | Karma článku: 11.68 | Přečteno: 510 | Diskuse

Zdenek Horner

Koho zajímá, co chtějí?

Takto výstižně se vyjádřil jeden kulturní rasista na adresu Romů, kteří nechtějí být nazýváni cikány. Protiromské diskuze se množí v závislosti na tom, jak problematika migrantů již ustupuje, alébrž je potřeba dál budovat nenávist

18.2.2019 v 6:29 | Karma článku: 7.79 | Přečteno: 442 | Diskuse

Zdenek Horner

Co je na vytrvalém cikánování nejhorší?

Různí obhajovatelé zemitosti obhajují svůdnou pudovou zemitost, jíž lze někoho veřejně ponížit a většina lidí tomu přizvukuje. Je to stejné jako tvrdit, že jsme vždycky ženy mlátili, tak mě to naučili, tak ji budu mlátit do smrti.

15.2.2019 v 18:34 | Karma článku: 13.30 | Přečteno: 1127 | Diskuse
Počet článků 742 Celková karma 20.63 Průměrná čtenost 960
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz