Ekonomika v USA mlží a nebo již kráčí ke změně ?

16. 05. 2019 16:58:22
V zájmu celého světa není žádoucí krach v USA,Rusku,Číně či EU. Současná obchodní válka samozřejmě nahrává těm sankcionovaným a v celkových objemech jde o něco jiného.

V Rusku se podařilo podpořit mnohá odvětví,která pomalu ekonomicky umírala. Čína nachází na tlak USA i EU své recepty,které se také obracejí proti nám.

Samozřejmě ty napadené státy zvolily svá ideologická vysvětlení a těžko jim to můžeme vyvracet.

Jde samozřejmě o konkurenční nadnárodní ideologický boj,protože to naše současné ideologie již nedokáží ukočírovat. Jednotliví obchodníci hledají skulinky,jak sankce obejít a daří se jim to.

Nadnárodní podnikatelé uveřejňují své poznatky,které jsou pro nás opravdu poučné, leč nepochopitelné.

Pár citací z myšlenek pana Kong Dan,který vlastní obrovské investice nejen v Číně,ale i v USA, a to včetně technologických center v Silicon Valey

"Bez obchodní války by byly naše představy o USA povrchní, dnes ale poznáme také druhou stránku. Jako příslušník byznysu nemám jasnou představu o tom, co si vlastně přejí Američané. Myslí, že čínský rozvoj je pro ně nepřijatelný? Anebo nám chtějí vzít všechny možnosti pro budoucí rozvoj Číny? Podle mého názoru mají akce, jež podnikají USA od samého počátku obchodní války do dnešního dne, za cíl zadržet čínský rozvoj, nejsou to prostě sankce. Je to přání zadržet rozvoj Číny v různých sférách, zejména v obchodu, ekonomice, průmyslu, vědě a technice, ve finanční oblasti, a dokonce i v oblasti personální.

Zároveň spatřuje v obchodní válce také plusy: „Zaprvé máme v obchodním zápasu s USA převahu v unikátním specifickém řídicím systému. Myslím, že si Američané nepřejí minimalizovat schodek (svůj) obchodní bilance, chtějí pouze zlikvidovat naši institucionální převahu. Samozřejmě, že neustoupíme ze svého směru, a budou-li Američané chtít překročit červenou čáru, jsem přesvědčen, že předseda Si a čínská vláda na to najdou odpověď, abychom v obchodní válce zvítězili. Zadruhé je to náš obrovský domácí trh, jež nemá konkurenta. Náš spotřebitelský a inovační trh nám poskytují velkou převahu a také prostor pro manévry. Jejich zablokování dává proto Číně šanci, aby se stala ještě silnější. Musíme za to poděkovat našemu učiteli Trumpovi, za tuto lekci, za to, že nutí Čínu samostatně čelit hrozbám.“

konec citace.

Toto jsou nevyvratitelná fakta.

Jen ty obrovské čínské úspěchy nechceme nějak vidět a hledáme v temných uličkách ty čínské špiony.

Cla ve výši 25 % na zboží z Číny jsou absurdní. V USA nermají již výrobní základnu a tak se jim jen zvýší ceny. A při reexportu jim to zvýšení vstupní ceny nikdo nenahradí.

Tím nebudou konkurenceschopní a prodělají na tom několikrát. USA určitě dotace na vývoz zavádět nebudou.

Další kolo americko-čínských obchodních jednání skončilo v květnu bez výsledku, USA zvýšily cla na čínský dovoz, jehož cena přesahuje 200 miliard dolarů ročně, z 10 na 25 %. Toto pondělí Ministerstvo financí ČLR sdělilo, že jako odvetná opatření zavede zvýšená cla na dovoz zboží z USA v objemu 60 miliard dolarů.

Jenže Čína má mnohonásobně zajímavější vnitřní trh než mají USA i EU dohromady. Tady nejde o žádnou ideologii,ale o obyčejné prachy a zajímavý nárůst životní úrovně.

V Rusku se situace mění pomalejí,ale trend je také jasný.

V EU zuří zbytečná válka mezi jednotlivými státy. Jde o dotační politiku,regulace v Bruselu a rozdílnou úroveň platů a sociálních dávek. Takové Česko ,Slovensko.Maďarsko,Bulharsko a další malé státy nemohou pracovat na principu soběstačnosti.To jsou jen politické kecy v předvolební době.

Samozřemostí by měla být dělba práce mezi jednotlivými oblastmi v EU. Stačí i obyčejný lidský rozum.( sedláci již selský rozum nemají- mají jiné starosti).

Osobně sdílím optimistický názor na další vývoj. Blbnout se dá jen do určité míry a chybná ideologie to nezachrání.

Jen jde o zaběhnutý systém v EU, který se každý bojí změnit,neb by se to mohlo vymknout z rukou.

Brexit pomalu vyšumí a na pořadu dne je Německo a Francie.V závěsu také Španělsko a Italie.

Tady sice hezky demonstrujeme, ale na revoluci nemáme chuť a prostředky. To musí zahájit ti větší.Cinkání klíči bylo krásné,ale dnes již nepoužitelné.

Nepřátelů skutečných máme sice minimum,ale to nám nezabrání v hledání dalších. Rusko přece již také vyšumělo. Čina je daleko a o Africe a Latinské Americe nemáme žádné informace.

Kulturní fronta se již za 29 let poučila a nemá důvod se postavit do čela nových zítřků.

Důležité jsou peníze a těch je pořád málo.

Tak si ještě chvilku počkáme a potom bude líp !

Autor: Bedřich Dvořák | čtvrtek 16.5.2019 16:58 | karma článku: 16.40 | přečteno: 403x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Ekologie mezi námi - dnes ! Děláme to dobře ?

Normální člověk chápe ekologii jako přírodní proces.Dřive se využilo vše,co příroda dala. Taková zabijačka prasete je plně ekologická. Zpracuje se skoro vše.Dnešní třídění odpadu je hezká věc,jen není realizován ten další krok.

24.5.2019 v 8:46 | Karma článku: 9.47 | Přečteno: 188 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Proč tak usilovně pískají demonstrující v těchto dnech ?

Pustil jsem si přenos ze současných demonstrací v Praze a vůbec jsem nepochopil,jak reagují lidé v davu.Kdykoliv řečník řekl cosi proti Babišovi,Zemanovi či Benešové,dav pískal a křičel jako na povel.

22.5.2019 v 16:06 | Karma článku: 30.18 | Přečteno: 1368 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Města se připravují na sucho

Nevím jak dnes fungují stavební úřady v otázce dešťové vody.Existuje nějaký projekt ohledně jejího využití,ale to je málo.Mám v živé paměti nařízení,které využití dešťové vody zakazovalo a muselo se vše odvést do kanalizace.

18.5.2019 v 11:34 | Karma článku: 6.42 | Přečteno: 227 | Diskuse

Bedřich Dvořák

nostalgie z neurčitosti dnešního života.

Mnozí propadají depresi ze současných událostí ve světě.To je velmi relativní pocit a záleží na tom, kde jste a co děláte.Vlastně nejde o nic jiného,než o život. Pořád je škoda páchat jakoukoliv sebevraždu skutečnou či osobnostní.

18.5.2019 v 10:10 | Karma článku: 3.09 | Přečteno: 112 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Ekologie mezi námi - dnes ! Děláme to dobře ?

Normální člověk chápe ekologii jako přírodní proces.Dřive se využilo vše,co příroda dala. Taková zabijačka prasete je plně ekologická. Zpracuje se skoro vše.Dnešní třídění odpadu je hezká věc,jen není realizován ten další krok.

24.5.2019 v 8:46 | Karma článku: 9.47 | Přečteno: 188 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Proč tak usilovně pískají demonstrující v těchto dnech ?

Pustil jsem si přenos ze současných demonstrací v Praze a vůbec jsem nepochopil,jak reagují lidé v davu.Kdykoliv řečník řekl cosi proti Babišovi,Zemanovi či Benešové,dav pískal a křičel jako na povel.

22.5.2019 v 16:06 | Karma článku: 30.18 | Přečteno: 1368 | Diskuse

Libor Popovský

Proč nemohu kritizovat své náboženství?

Článek Majida Rafizadeha "Why Can't I Criticize My Religion?", který vyšel 16. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

22.5.2019 v 9:08 | Karma článku: 25.97 | Přečteno: 597 | Diskuse

Vašek Peričevič

Obžalovaní znalci MUDr. Fargaš a MUDr. Matlach, aneb u soudu vždy nahrávejte každé slovo

Spolek Šalamoun sleduje trestní věc obžalovaných lékařů v tzv. kauze "Kramný" přímo v soudní síni a připravil jsem příklad, proč si musíte celé hlavní líčení nezávisle nahrávat, protože je to skutečně "boj" o každé slovo.

21.5.2019 v 12:42 | Karma článku: 20.69 | Přečteno: 980 | Diskuse

Zdenek Horner

Může rakouská vládní krize otevřít voličům oči?

Rakouská aféra ukazuje jasně na zdroj podpory nacionalistické politiky. Pokud se z toho volič nepoučí, bude na základě lízátka ve formě přísné antimigrantské politiky de facto volit Rusko proti Unii. Brutalitu proti humanismu.

21.5.2019 v 12:20 | Karma článku: 12.17 | Přečteno: 678 | Diskuse
Počet článků 764 Celková karma 16.53 Průměrná čtenost 951
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz