Matematika jako Božský princip.

6. 10. 2019 18:50:46
Nechápu,proč studenti protestují proti maturitě z matematiky. Vždyť matematika je to nejkrásnější a nejdůležitější,co se mnozí pokusí pochopit. Žádné vysvětlení není nutné,ale ukazuje to na určitou nevzdělanost celého národa.

Kde je tedy chyba ?

Jde o nevzdělanost učitelů,autorů učebnic či pocit marnosti při zbytečném studiu ?

Já se přiznám,že jsem studoval obor matematika a fyzika a matematika mne uchvacuje pořád více a více.

Nic se neobejde bez matematiky. Celá příroda i vesmír je založen na matematických principech.Jde o Božskou vědu,která byla určena jen pro vyvolené. Již ve starém Egyptě ,Číně i Indii byla matematika základním požadavkem na vzdělání. Islám posunul tyto znalosti do praktických poloh, určených pro širokou vrstvu.obyvatelstva

Matematiku vnímáme navíc tak nějak mimovolně,což mohou potvrdit umělci mnoha oborů. Hudba je založena na speciálních matematických forrmulacích, stejně jako výtvarné umění a architektura stojí a padá na Zlatém řezu.

Existují díla Platona,který byl zasvěcen do tohoto Božského principu v Egyptě v chrámech. Co dnešní generace ví o Platonovi ?

Kdo zná fantastickou úlohu čísla 7 ?

Kdo zná, jak posunula Nula hranici matematiky pro praktické využití ?

Kdo si uvědomuje,že matematika nikdy nelže a nikdy nebyla nijak překonána. ?

Dnes se koketuje s Kvantovým pohledem,ale to je jen určitá aplikace starých a věčných matematických zákonů.

Tyto speciality se objevují ve vývoji lidského vědomí pravidelně,ale matematika je neměnná pořád. Třeba časem objevíme nějaké cestičky,či úskoky,které ještě neznáme,ale princip zůstává..

dopotučuji třeba zhlédnout tuto populární formu výkladu souvislostí :

https://www.youtube.com/watch?v=J7dGUqZ1Jqs

Velmi jednoduše je zde ukázán princip matermatikyjako Božího principu.

Dnes je doba úpadku náboženství.

To je logický konec chybného přístupu k víře a určitému Božství. Většina špičkových vědců i myslitelů nejsou a nemohou být ateisté. Ve své práci vždy narážejí na postuláty,které jsou dokonale Božské.

A Ateismus je jen nevzdělanost omezená politicky,sociologicky a filosoficky.

Věřím,že si to ti dnešní odpůrci matematiky začnou uvědomovat..

Mnohem lepší než vyřazovat matematiku na vedlejší kolej by bylo zrušení maturity jako takové.

Na co je tento institut dobrý ? Absolvováním získá někdo nějakou vyšší hodnotu ? Pitomost. !!

To je jen pozůstatek omezeného myšlení před pádem Habsburské dynastie a Rakouska -.Uherska.

K pochopení matematiky není možno přistupovat jako k jinému předmětu. To je věda natolik univerzální a opravdu Božská.že by si zasloužila jiné přístupy.

Opravdu nechápu, proč studenti demonstrují a co se jim v hlavách děje. Kupodivu je to i hrůzný následek předchozího režimu. Tam se sice matematika vyzvedávala,ale neučila se pořádně a v souvislostech.

Asi je tato moje úvaha jen výkřik do tmy. Bohužel. Každý to časem pozná,protože nebude umět chápat.co se vůbec ve světě děje.

Politika a řízení státu není nic jiného než aplikovaná matematika. A takový student politologie nechce ovládat matematiku ?

Nebo sociologie a antropologie. Celá přírodověda,chemie ,zdravotnictví,základní výzkum i výuka jazyků se neobejde bez znalostí matematiky.

A studentíci budou vykřikovat pitomosti,protože se ještě neprobrali z puberty.

Ve světě a zvláště v tzv.rozvojovém světě je situce úplně jiná. Tam nikoho nenapadne protestovat ohledně výuky matematiky.Inteligentní člověk to pochopí a blci se postaví na vedeljší kolej svého rozvoje.

Přeji všem, aby prohlédli.

Bude jim líp a začnou konečně efektivně žít.

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 6.10.2019 18:50 | karma článku: 21.42 | přečteno: 413x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Je cikán Romem a nebo není ?

Žádný rozumný cikán se sám nenazve Romem. Proč určití aktivisté začali používat slovo Rom moc nechápu. Mezi cikány jsem před rokem 1975 pracoval a nikdy jsem u nich slovo ROM neslyšel.Cikánská otázka bohužel zůstává nevyřešena.

22.10.2019 v 11:19 | Karma článku: 29.62 | Přečteno: 1230 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jsme připraveni na zásadní změnu systému vládnutí ?

To není žádný předpoklad nějaké revoluce,i když to revoluce jistě bude.Jde o průmyslovou revoluci 4.0. Ve světě je to již velmi rozšířené téma,ale u nás ? Společnost se sama nedokáže přizpůsobit a naší představitelé spinkají.

12.10.2019 v 20:28 | Karma článku: 10.12 | Přečteno: 358 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Český mikrobiolog získal grant 2,5 milionu eur na lepší využití sluneční energie (z tisku)

Konečně jeden rozumný přístup. Každý žáček základní školy se učí,co to je fotosyntéza. Ti starší již protestují proti oteplování planety, které prý zapřičiňuje základní složka této fotosyntézy. Jde o zrádný CO2.

11.10.2019 v 22:04 | Karma článku: 22.76 | Přečteno: 714 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Svaté konzervy v boji proti novotám aneb Konzervativní sen

Nikdy to neskončí. Nejlepší by asi bylo, kdyby se zastavil čas a svět ulpěl v bezhlesé nírváně nečinnosti. Tím by se udrželo – konzervovalo všechno, čeho jsme dosáhli. Vše, co s námi v tomto nesouhlasí je neomarxismus.

22.10.2019 v 23:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Je cikán Romem a nebo není ?

Žádný rozumný cikán se sám nenazve Romem. Proč určití aktivisté začali používat slovo Rom moc nechápu. Mezi cikány jsem před rokem 1975 pracoval a nikdy jsem u nich slovo ROM neslyšel.Cikánská otázka bohužel zůstává nevyřešena.

22.10.2019 v 11:19 | Karma článku: 29.62 | Přečteno: 1230 | Diskuse

Robert Brinda

Protektorat Böhmen und Mähren.

Video a článek o "kotlářích" t.j. hloubkových letcích mne vyprokovaly k článku o životě v protektorátu: Protektorat Böhmen und Mähren = Protektorát Čechy a Morava.

19.10.2019 v 17:32 | Karma článku: 23.22 | Přečteno: 987 | Diskuse

Zdeněk Štefek

Král je nahý aneb opět nad církevními restitucemi

Ústavní soud svým negativním stanoviskem ke zdanění tzv. církevních restitucí ukázal, že právní džungle v naší zemi zase takovou džunglí není.

16.10.2019 v 8:38 | Karma článku: 21.66 | Přečteno: 456 | Diskuse

Zdenek Horner

Mám radost ze zrušení zdanění restitučních náhrad

Bohužel mi ji kalí gerontokratický kardinál Duka. Libuje si v rozhodnutí, že zvítězila demokracie a právo. Kéž by se toho sám držel a nenazýval nás lůzou, neplival na svého papeže, a přál demokracii ženám i komunitě LGBT+

15.10.2019 v 16:09 | Karma článku: 11.28 | Přečteno: 455 | Diskuse
Počet článků 808 Celková karma 17.74 Průměrná čtenost 951
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz