Neděle 19. ledna 2020, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Zapomenutí živnostníci. Snaha zvýšit jejich penze zůstává u ledu

15. 01. 2020 3:52:11
Pořád se řeší neřešitelné.Hlavně se lidem lže.Lidem se nalhává něco o úrovni našeho hospdářství i když každý ví,že tu je hrozná korupce a značná část nákladů státu se rozkrádá.

Přitom kolem sebe máme dost států,kteří to řešit dokáží a také problémy řeší.

Nyní se budou zpátky nakupovat jednotlivé vodárenské společnosti. A již se všude dělá příprava na korupci při reprivatizaci.Mění se názvy společností,aby tam nebyl vidět zahraniční majitel. Co když bude jen u takových zahraničních společností něco řešeno ? Tam změníme firmy a je to.

Když by se zrušily současné zdravotní pojišťovny a udělal jeden úřad spojený i s finanční správou,tak se budou všichni soudit o peníze,že mají únik zisku a poškozené investiční záměry. A lidé se nedoplatí.

Proč máme monopol na dodávky energiií, a prodej energií je řešen desítkami napojených společností,které si zisk mohou stáhnout jinak. ?

Vše je jen hra s blbostí voličů a s manipulací politiků.

Kecy o nějaké České tvrdé koruně jsou již ubohé a neřeší se nic.Kolik let jsme zbytečně bojovali proti zvyšování minimální mzdy a najednou to jde a bude se valorizovat podle vývoje. Stejné to je i s penzijním systémem. Pohádky o dalších důchodových pilířích šíří jen penzijní pojišťovny,kde se bude žít jako v bavlnce. Nic proti tomu,ale nesmí to být určeno zákonem a povinné. Stejně jako se zvyšují pojistky na auta od doby,kdy se vše prodalo do soukromých rukou. Když stát zajistí povinné prodeje do soukromých společností -není to náhodou porušení principu svobodného trhu ? Takto se řeší soutěž subjektů ?

Privatizace určitých sektorů státního hospodářství byl ten největší podvod,který prosazovala hlavně ODS v čele s Václavem Klausem. To dnes nechápete ?

Prostě stát musí být garantem za určité věci a nějaký pokřivený trh dnešní doby to nevyřeší.

A to máme jen jeden systém a jedny úřady v sociální oblasti. A nic se neděje,jen se případné přebytky použijí na látání děr ve státním rozpočtu. A všude se křičí,jak důchodci musí počítat se snižováním důchodů .

Ve zdravotnictví jsme to také pustili z rukou a všude peníze chybí. Jen se více krade. Třeba nyní pomocí lékáren v nemocnicích a inkase provizí, použitých na jiné účely.. Nikdo nic nemamítá k práci privátních zdravotnických zařízení,ale tyto činnosti musí být řešeny s pomocí privátních pojištovacích ústavů. A s vyloučením čerpání peněz z celospolečenských zdrojů. To se nyní děje v obrovských objemech u stomatologických zařízení a "dobrovolných" vyšetření na privátních zařízeních za úplatu.

Oprava zubů je mnohdy již za hranicí možností občanů.

Nekotrolované přelévání peněz od státu k soukromníkům vždy vyvolá korupci a podvodné jednání.

To je i současný problém evropských dotací. Státní úředníci mají nekontrolovanou moc přelévat značné prostředky do soukromých zařízení. A kde je možnost,tam se i krade.

Aby se něco vyřešilo,tak se musí vždy řešit problém a ne nejdříve následky. Příčiny komplikují lidé s určitými záměry. Vše je dost dokonale promyšleno. Korupce se provádí i zbytečným placením mnoha " odborníků" a vytvářením teplých hnízdeček pro vyvolené.

Je pravdou,že soukromník se nechá okrádat jen chvilku a potom buď zkrachuje a nebo změní dodavatele.

ALE !

Státní úředník čeká dnes již jen na korupční jednání.Stát si to přelije jinak a jedeme dál !

To není problém státního, či společenského vlastnictví majetku-to je problém systému,který je tak korupčně vymyšlen a nastaven. Proto to byl za socialismu zvlášťě navýšený trestný čin !!!

Mnoho lidí dnes chápe,že zrušení určitých zákonů a nařízení z doby před rokem 1989 byl záměrný čin.

Mafie dnešních úředníků a státem placených lidí je obrovská.

Zlepšit situaci nepůjde nějakým přesvědčováním.

Musí být líp - ale sranda to nebude.

Autor: Bedřich Dvořák | středa 15.1.2020 3:52 | karma článku: 19.72 | přečteno: 643x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Bruselská dohoda 2.12.2019! ČR přijme 2-3% všech uprchlíků a dá jim"západní"sociální dávky

To je asi hybridní revoluce řízená z Ruska ? Nebo je to nutná spravedlnost a morální postup. V našich mediích se lže a pravdu davům již dát nelze ?30 000 lidí v našem státě jistě zvládneme. Navíc potřebujeme navýšit počet obyvatel

2.1.2020 v 14:58 | Karma článku: 10.00 | Přečteno: 858 | Diskuse

Bedřich Dvořák

situace se opakuje ? Je to jen vývoj ve spirále ?

Před rokem 1989 většina lidí nevěřila tehdejšímu režimu.A to včetně většiny komunistů. Respektive členů komunistické strany. Komunistů duchem bylo minimum. Dnes se věci vrací zpátky.

28.12.2019 v 18:38 | Karma článku: 29.33 | Přečteno: 914 | Diskuse

Bedřich Dvořák

ČNB: Na euro ještě nemáme. Lže guverner ČNB úmyslně a nebo z hlouposti ?

tady to je : https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cnb-na-euro-jeste-nemame-85404?dop-ab-variant=0&seq-no=3&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null.

22.12.2019 v 20:54 | Karma článku: 13.46 | Přečteno: 825 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Když se zkazí konzerva

Profesor Fiala na kongresu ODS naznačil, že jeho konzervativní stranu budou volit normální voliči, a on věří, že většina voličů je normální. Co však my nenormální voliči? Jsme odpad? Občané druhé kategorie?

19.1.2020 v 2:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse

Veronika Valíková

Řidičák pro voliče a krásný nový svět

Mnozí moralisté, kteří se považují za intelektuální elitu, přecházejí od kritiky nehodných politiků ke kritice jejich voličů. Ti jsou prý nevzdělaní, ovlivnitelní a manipulovatelní.

18.1.2020 v 13:54 | Karma článku: 30.82 | Přečteno: 752 | Diskuse

Zdenek Horner

Lékařům našim aneb polemika s poplatky

Nejdůležitější jsou pekaři. Když se ráno nenasnídáme, nikam do večera nedojdeme. Lékaři jsou tak na stodesátém místě. Bohužel, lékaři mohou vydírat a vyhrožovat. Vždyť nakonec rozhodují o našem životě a smrti. Více chce mít každý.

16.1.2020 v 5:01 | Karma článku: 19.46 | Přečteno: 579 | Diskuse

Zdenek Horner

Evropa na rozcestí

EU by nyní měla zdvořile odmítnout žádost USA o podporu jejich politiky na Blízkém východě. Jednak Trumpova éra končí. Druhak EU musí jít vlastní cestou. To nijak nevylučuje spojenectví, někdy je spojenectvím i nepodpora impéria.

10.1.2020 v 12:27 | Karma článku: 13.67 | Přečteno: 456 | Diskuse
Počet článků 830 Celková karma 19.88 Průměrná čtenost 946
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Najdete na iDNES.cz