Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Chceme dnes moderní socialismus a nebo chceme kecat nesmysly a blbnout i nadále ?

25. 01. 2020 11:12:25
Mnozí " pravičáci", nechápající souvislosti, pomlouvají EU,že zavádí socialismus.Poukazují na období před rokem 1989, i když je nyní již rok 2020 !.Mladí neználkové komentují dřívější období jako dobu útlaku a nedostatku čehokoli.

Přiznat, si, že dřívější doba žila v iluzích,jak vše rychle doženeme není jednoduché. Jenže dnes máme veškeré možnosti, jak použít výpočetní techniku a umělou inteligenci. Neználci na ministerstvech s korupčním potenciálem podepisují nesmyslné částky na zajištění SW pro nové projekty. ̈Vše se raději rychle zametá pod koberec,protože nevzdělanost současných " kádrů" dosahuje obrovských rozměrů. V rámci alibismu se vytvářejí různé komise,protože nikdo nechce rozhodovat sám. Bojí se následků.

Do ekonomiky se vložilo mnoho politických nesmyslů a vyhození pracovníci ministerstvech se zapojují do protiruských a protičínských nátlakových politických skupin. Dnes to snad již vrcholí a následně přijde období rozumných úvah.Copak nás Rusko a Čína nějak utiskují ? Proč pořád hledáme nepřítele jinde, než u sebe samých.

" Západ" nám již nepomůže v ničem. Zadluženost v rámci EU je dost čílená a zadluženost USA ukazuje směr dalšího vývoje. NĚCO se musí změnit ! Samořízení podle tržních principů již opravdu neexistuje.Plamenné řeči "pravičáků" to nevyřeší.

Svět se musí rozdělit na mnoho různých skupin,které budou moci a chtít spolupracovat. USA,Anglie,Indie,Čína,Rusko a možná Brazilie mohou svoji ekonomiku realizovat vnitrostátně. Většina států musí zavést nějaký systém,kde by se mezinárodně nevykořisťovalo ,či lépe neokrádalo.

Když se dnes u nás na vládní úrovni projednává nedostatek pracovníků,tak se nehledají příčiny uvnitř( zanedbaná výuka a celé školství),ale plánuje se přesun kvalifikovaných zvenčí. Dnes se s těmito lidmi látají problémy třeba ve stavebnictví a zdravotnictví. Ale tamější kvalifikované síly budou asi někde chybět ?

Pokud vím,tak nadbytek lékařů je například na Kubě. Ale ti nejsou politicky na výši a mohli by tady dělat nějakou revoluci. Navíc moderní medicínské prostředky a postupy zajistí,že i tady bude nadbytek lékařů současné doby, a to velmi brzy. Nová průmyslová revoluce 4.0 vytěsní mnoho současných profesí a pracovní trh na to musí nějak reagovat..

Důchodci nemusí být postrachem společnosti,ale nová daňová soustava by měla umožnit i dobrovolnou práci pro seniory..

Vše je docela v principech jednoduché, ale velmi obrtížné z hlediska chápání většinové společnosti.

Daňový systém vždy ukazuje na úroveň spokojenosti a výše daní určuje i míru této spokojenosti.

V případě,že se státy EU rozhodnou pokračovat v současné práci,tak se musí přehodnotit mnoho daňových zásad.

Z hlediska obyvatelstva jde zéjména o zdravodní a sociální systém a harmonizaci těchto daní v rámci EU.

Důležitou součástí jsou například nespravedlivé daně ze soukromého vlastnictví nemovitosti. A ty platí nejen majitelé rodinného bydlení,ale i nájemníci kdekoliv Ty by se měli zrušit jako nespravedlivé, násobné zdaňování soukromých investic pořízených ze zdaněných příjmů.Přitom veškeré náklady na opravy či modernizaci jsou zatíženy DPH..

Základem daňového systému by měly být samozřejmě daně mpdifikovaného typu DPH,kombinované s určitými daněmi typu daně z obratu a místními daněmi, jako to mají například v USA. Náklady na vyhledávání současných možných daňových optimalizací a odklánění jsou již obrovské a většina odklonů peněžních prostředků mizí v nenávratnu.

Podpora automobilového průmyslu nic nepřinesla občanům a současný systém DPH nahrává obrovským daňovým únikům.. Federalizace či konfederalizace Evropy by to vyřešila jednoduše.

Silniční daně jsou totálně nespravedlivé,protože jakákoliv neefektivní a zbytečná činnost se přenáši zpětně na občany. Kdyby se v celé EU zrušila silniční daň a dálniční poplatky,tak by se ušetřily obrovské částky

Vývoj nelze ukecat nějakými politickými důvody . Když se zatíží jakékoliv příjmy lidí i společností nesmyslnými daněmi,tak to jen zhorší situaci. Místo důsledných kontrol se zavádějí sankce,které stejně nelze kontrolovat. Viz současné EET, kde statisíce subjektů nikdo nezkontroluje lidskými kontrolory ani náhodou.. A to nezvažuji korupci bez zodpovědnosti.

Vývoj zastavit nelze. Určitá socializace společnosti dnešní doby již přichází. Likvidace malých firem pokračuje a základem bude znovu zaněstnanecký poměr nového typu. Pracovní doba přestane již být tabu a po zavedení minimálního nepodmíněného zaručeného příjmu bude prostor pro nové možnosti..Odstranění zbytečné daně z příjmu a zavedení paušálních daní pro zajištění zdravotní péče pomůže také. Zdanění robotizované výroby pro zajištění sociálních programů si vyžádá zásadní změnu přístupu k těmto věcem. Proč má být lidská práce dražší než práce robota ? Proč nemohou být běžné krátkodobé pracovní závazky s minimální administrativní náročnosti ? Stačí se zamyslet,jak se navýší produktivita práce na robotizovaných provozech s minimálními náklady na lidskou sílu.

U rčitá socializace společnosti působila v minulosti desítky tisíc let. A nyní je tu již nová doba a vyšší úroveň celé problematiky..

Prostě - nic zastavit nelze a bude jistě líp !

Autor: Bedřich Dvořák | sobota 25.1.2020 11:12 | karma článku: 18.72 | přečteno: 984x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Dokážeme pochopit pozitiva současné situace ?

Zatím to moc dobře nevypadá.Problémy se řeší silou na hranici zákona.Více to vypadá na situaci,kdy zoufalí lidé dělají zoufalé věci.Jedinou podivnou útěchou může být fakt,že takové uvažování a řízení je celosvětový trend.Bohužel.

30.3.2020 v 19:14 | Karma článku: 11.67 | Přečteno: 245 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Vybuchla v USA finanční bomba ?

Celý regulační systém FEDu skončil. Již se nic nereguluje.Odkup jakýchkoliv závazků není omezen.Zcela určitě to bude mít obrovský dopad nejen na US dolar.U nás budeme velmi tlačeni k přijetí Eura,abychom přispěli svojí částkou.

26.3.2020 v 8:10 | Karma článku: 19.16 | Přečteno: 683 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jde o prozření a nebo velký pochod stáda ovcí ?

Současný stav světového společenství umožňuje přenos informací velkou rychlostí.ale nynější stav není jen následek strachu před neznámou nemocí,neb jde o něco jiného.Někdo to sice pořád necítí,leč pamětníci vědí.

21.3.2020 v 23:28 | Karma článku: 18.82 | Přečteno: 1301 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Leninismus a dnešní Čína.

Nejsem určitě expert na leninismus,ale pupínky mi nenaskakují ani při slovech o Leninovi.Ostatně Lenina dovezla do Ruska západní rozvědka ze Šýcarska jako pokus o záchranu. Říká se dokonce,že byly zavařené dveře vagónu.

21.3.2020 v 17:34 | Karma článku: 14.56 | Přečteno: 361 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Restart myšlení je třeba každému

V této zavirované době je příležitost pro hlubší zamyšlení, na které není v běžícím životě jinak čas. Díky této možnosti si můžeme podrobněji ukázat, jak funguje manipulace pravou ekonomií. Vir pravé myšlenky šílí.

2.4.2020 v 14:33 | Karma článku: 5.55 | Přečteno: 324 | Diskuse

Jiří Mánek

Jak se budeme chovat v době postkoronavirové?

Nejsem epidemiolog. Něco málo si pamatuji z dob, kdy jsem se zajímal o evoluční biologii. A to jediné co mi zůstalo je pohled prostého venkovana, který mi říká, že se s tím svinstvem budeme muset naučit žít.

1.4.2020 v 23:08 | Karma článku: 17.17 | Přečteno: 340 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dokážeme pochopit pozitiva současné situace ?

Zatím to moc dobře nevypadá.Problémy se řeší silou na hranici zákona.Více to vypadá na situaci,kdy zoufalí lidé dělají zoufalé věci.Jedinou podivnou útěchou může být fakt,že takové uvažování a řízení je celosvětový trend.Bohužel.

30.3.2020 v 19:14 | Karma článku: 11.67 | Přečteno: 245 | Diskuse

Eva Doležalová

Koronarový fejeton a jeden nadnesený osamocený rodičovský pohled na domácí výuku.

Výzva učitelům! Vyhlašuji nouzový stav! Váš milující rodič! I přes mé "fňukání" vás obdivuji! Humorem ke zdraví

27.3.2020 v 16:15 | Karma článku: 19.54 | Přečteno: 662 | Diskuse

Richard Neugebauer

Sudetoněmecký den zrušen

Je s podivem, jak málo v souvislosti s pandemií zaujala zpráva o aktuálním dění nejvýznamnější národnostní menšiny v dějinách naší země ...

27.3.2020 v 14:43 | Karma článku: 14.25 | Přečteno: 744 | Diskuse
Počet článků 851 Celková karma 15.97 Průměrná čtenost 939
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....