Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 29. května 2020 Maxmilián, Maxim

Již u nás také řádí falešní proroci ?

19. 05. 2020 0:03:26
Poslechl jsem si Václava Klause mladšího s jeho věšteckými úvahami.Tento ozumný člověk vkládá do své politické kampaně stále více nesmyslů a úvah.Docela jsem mu fandil,a doufám,že neosloví tu nejhorší část voličů,která existuje..

Bohužel vidím,že se blíží svojí rétorikou velmi rychle k panu Okamurovi,který drží stále Černého Petra naší politické scény.

Všichni jsou zahleděni do hluboké minulosti, i když budoucnost je již tady.Spoléhat na staré ekonomické principy již nelze a vracet se do stejné řeky nelze také.

Určitě by neměla být Čína,Rusko,či USA našimi vzory.Blahobyt není jen uspokojování nějakých materialistických potřeb. spokojenost se životem může být také různorodá.

Stejně,jako se dnes děti těší do školy,tak se těší i mnoho pracujících do práce.

Teprve nyní vidí svoji skutečnou hodnotu a potřebnost mnohem více než před pár měsíci.

Stejně tak je vidět zbytečnost mnoha úřadů i institucí,kde mnozí úředníci několik měsíců nedělali skoro nic a vše fungovalo tak nějak vlastní vahou. Karanténa a odivná celosvětová pseudoepidemie buď vyšumí do ztracena a nebo nastane nějaký katastrofický vývoj v dalším období.

Osobně si myslím,že v naší oblasti to bude to vytváření mlhy,aby se moc nehledalo ,kam zmizely ty miliardy.

Každá krize přináší obrovské zisky určitým lidem.

Ekonomové říkají,že to budeme muset stejně zaplatit sami Jsem ekonom s obrovskou praxí a opravdu nevím, komu by se ten nový deficit měl platit.Česká koruna je silně podhodnocena a ČNB má obrovské rezervy,které může vložit na oltář vlasti. Na nic je tam nepotřebuji,a až přijmeme Euro,tak nám je Evropa sebete stejně. Tak si to můžeme rozspustit sami a s holou pr....elkou půjdeme do průvodu s Eurem. A o tom to je. Krásně jsme si vytvořili cestičku k důstojnému vstupu do měnové Unie.

Jen se nikdo zatím neodvažuje říkat skutečnou pravdu.Naším údělem je mlžení. Lidem se to líbí a jdou za pískajícím šarlatánem jako ovce či krysy.

Robotizace našeho průmyslu půjde nahoru zavratným tempem a tisíce drobných firmiček stejně zahyne v celé Evropě i v USA. Rusko i Čína to již realizují a časem se přidají další.Jiná cesta již není. Tisíce ševců a hodinových manželů nás nevytrhnou. Zvláště,když je nyní bude honit Finanční úřad s evidencí EET,. Nevadí,že to stejně nikdo nezvládne kontrolovat,ale práce pro úředníky bude až dost.

Vyspělé státy- například Německo na to jdou jinak. Zavedením zdůvodněných paušálů a zrušení účetnictví ve vztahu k dani z příjmu fxyzických osob.

Dnes se náš Kocourkov projeví při vyplácení podpr z doby karantény. Pravidla jsou dost nesmyslná a různá nařízení jdou proti sobě. Který ministr to asi odnese ?

Když skončí celosvětové období těžby ropy v současných rozměrech,tak se stejně musí změnit využití pracovní síly obyvatestva.Určité zespolečenštění nadnárodní výroby i služeb zastavit nelze. Na místní úrovni znovu vzniknou jaké "komunály" padesátých let v novém provedení.

Začít by se mělo zrušením úřadů prace,protože tu přicházející spoušť stejně nemohou nijak zvládnout. A statistika se udělá autoamticky..

Musí vzniknout zprostředkovatelny práce pod řízením obcí a měst,jak to dělají již léta v Německu. To bylo to první, co se změnilo v bývlalé DDR .Byl jsme tam v roce 2006 na stáži a poradit jsme si nenechali. Jako vždy.

Systém sociálního přerozdělování vybraných prostředků ze sociálního zabezpečení se musí zásadně změnit. Není možno dále podporovat teplý život zaměstnaců těchto zbytečných institucí.. A hlavně je mnohé zubytečné. Většina práce se dá zautomatizovat a sloučit od jedněch státních institucí,které budou zajišťovat zdravotní i sociální péči.

Proč to u nás zřizují sociální odbory na obcích a městech, společně s ČSSZ. a Úřady práce ? Ve své podstatě jde o 3 x budovanou stejnou agendu a desítky tisíc lidí nevytvářejí nic- jen si chodí pro výplatu..

Po vstupu do měnové Unie zanikne ČNB a bankám zmizí stávající poplatky za zajišťování plateb do zahraničí a zpět. Z toho důvodu většina malých bank stejně padne za oběť nadnárodním institucím,které logicky převezmou úlohy v celé EU jednotně.Komerční banky budou specializované pro určitá odvětví,protože se musí změnit nerovnoměrné rozložení rizik mezi věřiteli a půjčujícími.

Stejně to bude s polostátními a privátními pojišťovacími společnostmi.

Většina věcí a služeb v bankovním a pojišťovacím sektoru se musí zautomatizovat, stejně jako v případě robotizace výroby a služeb.

Mnohé země to již relaizuji velmi rychle. Třeba USA a Čína.Odbourání placení v hotovostí odstraní mnoho sfér "šedé" ekonomiky.

Moji oponenti vidí záchranu v cestě zpět. Ale ta již neexistuje. Musíme jít dopředu.

Čekají nás další zbytečné volby do samospráv a možná vynucené další volby ovlivněné pádem vlády.

Minimálně se další vývoj soustředí na následky karantény a budme čekat na další vývoj v EU.

Bude určitě veselo.

A lépe !

Autor: Bedřich Dvořák | úterý 19.5.2020 0:03 | karma článku: 0.00 | přečteno: 101x

Další články blogera

Bedřich Dvořák

Kdo vydělá na zdražení individuálních dovozů z Číny ?

Vláda již odsouhlasila zdražení dovozů z Číny tím,že zrušila bezcelní limit a strop pro uvalení cla, a zavedla placené celní deklarace.Toto opatření nemá žádný smysl pro ochranu výrobců,protože v Česku se nevyrábí nic stejného.

17.5.2020 v 9:41 | Karma článku: 21.66 | Přečteno: 453 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Uvědomujeme si, co nám současná doba přinesla ?

Mnozí vidí,že příkazy vlády jsou na hranici nutného.V plné míře se projevila nekompetentnost mnohých,kteří využili lidského strachu a zahráli si na "státníky". Bohužel jen zahráli. Nyní se ještě ukazují další,kteří cosi věští

16.5.2020 v 15:29 | Karma článku: 16.58 | Přečteno: 515 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Tak co dnes vlastně chceme ?

Mnozí dnes neznají nic o díle Karla Marxe a nevědí o čem je "komunistický manifest". Přitom současné tendence nespkojenosti s vládnutím oligarchů pochází z pravé i z levé strany politického spektra.

13.5.2020 v 16:38 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 536 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Nevědomost nebo lež aktéra spolku pro konání zla?

Bloger Nožička mystifikuje zdejší veřejnost svými dohady, ale možná v kontextu nutnosti konat zlo také třeba lže, aby dostal zastánce dobra do co nejhoršího světla. Je to nutné, aby bylo hůř nejen nám, ale i všem potřebným.

25.5.2020 v 20:25 | Karma článku: 13.74 | Přečteno: 812 | Diskuse

Zdenek Horner

Ubohý český mačismus

Místní odpůrce emancipovaných žen, odpůrce vaginálního průmyslu, zastánce penisálního primátu, bloger Pohanka mě požádal o vysvětlení, v čem se mýlí, když generalizuje ve věci ženské výpovědi o sexuálním obtěžování.

24.5.2020 v 0:31 | Karma článku: 16.80 | Přečteno: 1320 | Diskuse

Pavel Kovařík

Když si pro nepohodlného zastupitele přijde policie přímo na schůzi zastupitelstva

Staré pořádky se vrací. Za veřejné vyjádření politického názoru (!) si pro vás může přijít policie. A pokud jste zastupitel(/ka), může se tak stát přímo na schůzi zastupitelstva. Nevěříte?

19.5.2020 v 8:10 | Karma článku: 30.89 | Přečteno: 2339 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo vydělá na zdražení individuálních dovozů z Číny ?

Vláda již odsouhlasila zdražení dovozů z Číny tím,že zrušila bezcelní limit a strop pro uvalení cla, a zavedla placené celní deklarace.Toto opatření nemá žádný smysl pro ochranu výrobců,protože v Česku se nevyrábí nic stejného.

17.5.2020 v 9:41 | Karma článku: 21.66 | Přečteno: 453 | Diskuse
Počet článků 864 Celková karma 16.01 Průměrná čtenost 933
Vždy jsem pracoval mezi lidmi. Byl jsem pomocným dělníkem i ředitelem velkého podniku.Dnes již nepřipravuji projekty se sociální, komunální a ekologickou tematikou, protože bojovat s mafiánským aparátem nemá dnes bohužel žádnou cenu a rozhlížím se lehce kolem sebe ..........

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...